Cellulit, znany również pod nazwą ,,skórka pomarańczowa”, to nic innego, jak złogi tłuszczu w najmniej pożądanych przez kobiety miejscach. Niestety, tłuszcz wybiera sobie zwykle różne partie ciała i kumuluje się w postaci wyczuwalnych i widocznych grudek, a jego usunięcie należy do nie lada wyzwań. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic Częstochowa wyjaśniają i podpowiadają, dlaczego nasze ciało ,,tworzy’’ cellulit nawet u szczupłych kobiet oraz jak radzić sobie z tym problemem.

Co to jest cellulit i dlaczego powstaje?

Zwalczanie cellulitu nie jest trudne, jeśli szybko zauważymy jego pierwsze oznaki. Zwykle cellulit powstaje w parze z nadwagą, więc niskotłuszczowa dieta i wzmożona aktywność fizyczna dają sobie świetnie radę i pomagają w utrzymaniu smukłej sylwetki. Niestety, założenia najczęściej mijają się z rzeczywistością i wystarczy kilka tygodni nieuwagi, aby cellulit na trwałe zagościł na naszym ciele. Do powstawania cellulitu przyczyniają się ponadto:

  • zmiany hormonalne, siedzący tryb pracy, stres, czy ciąża - sprzyjają gromadzeniu się tłuszczu i niejednokrotnie po prostu brakuje nam czasu, aby odpowiednio zadbać o kondycję i wygląd zewnętrzny;
  • istotną rolę w tworzeniu się cellulitu mają również predyspozycje genetyczne. Niektóre kobiety mają także skłonność do gromadzenia się tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała, pomimo że cała sylwetka może być smukła;
  • cellulit tworzy się głównie na brzuchu, udach, pośladkach, biuście i ramionach.

Domowe sposoby na usuwanie cellulitu nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty, a nawet jeśli częściowo uda nam się wygładzić skórę, pozostałości tłuszczu potrafią szybko na nowo kumulować się w formie cellulitu i dobitnie uprzykrzyć życie. Jeśli chcesz szybko pozbyć się cellulitu, wypróbuj najnowszej metody, które zapewnią rewelacyjny efekt, na dodatek bez wysiłku! Jest to na przykład Endolaser Cellulaze wykonywany przez naszych lekarzy w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Jakie są sposoby na cellulit?

W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu dochodzi do wgłębień oraz uwypukleń w skórze. Wgłębienia wynikają ze zniszczonej struktury włókien tkankowych. Z kolei widoczne grudki to powiększone komórki tłuszczowe (adypocyty) naciskające na okoliczne naczynia krwionośne i utrudniające odprowadzanie toksyn oraz wody. Zwykle cellulitowi towarzyszą inne zmiany, jak wiotkość skóry, suchość oraz ogólne osłabienie kondycji skóry na wszystkich jej warstwach. Najbardziej popularne sposoby na walkę z cellulitem to dieta i aktywność fizyczna oraz rozmaite masaże antycellulitowe usprawniające rozbijanie i usuwanie komórek tłuszczowych. Dla uzyskania efektów potrzeba jednak sporo czasu i wytrwałości, a i to nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. W Bieńkowscy Clinic do eliminowania cellulitu stosuje się najnowsze, sprawdzone i bezpieczne metody, a jedną z nich jest Endolaser Cellulaze. To zabieg wykorzystywany do eliminowania cellulitu z praktycznie każdej części ciała. Co ważne, usuwanie cellulitu można przeprowadzić w każdym jego stadium, czyli gdy tkanka tłuszczowa dopiero się tworzy, jak również kiedy problem jest przewlekły i dokucza Ci od wielu lat.

Jak działa Laser Cellulaze?

Laser  Cellulaze nastawiony jest na działanie bezpośrednio na tkankę tłuszczową, czyli sedno problemu. Długość fal emitowanych przez endolaser oraz jego wszystkie właściwości pozwalają na precyzyjne dostosowanie przez lekarza siły i obszaru zabiegu.

  • Komórki tłuszczowe tworzące cellulit ulegają rozpadowi pod wpływem lasera, po czym stopniowo się wchłaniają, co trwa kilka tygodni, jednak już bezpośrednio po zabiegu Cellulaze widoczne są pierwsze efekty w postaci rozluźnionej tkanki tłuszczowej.
  • Cały zabieg trwa ok. 60-120 minut i jeszcze tego samego dnia Pacjent wraca do domu.
  • Po zabiegu skóra stopniowo zyskuje jędrność pod wpływem nowopowstających włókien kolagenowych.
  • W klinice stosuje się unikalne dla Cellulaze® systemy SmartSense i ThermoGuide, co ułatwia lekarzowi przeprowadzającemu zabieg pełną kontrolę nad ruchem głowicy i stopniem nagrzewania tkanek.

Wszelkie innowacyjne metody mają na celu zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa Pacjenta, przy jednoczesnym uzyskaniu jak najlepszych wyników. Jeśli masz dość problemów z tkanką tłuszczową, poznaj sposoby na usuwanie cellulitu w Bieńkowscy Clinic.