Mezoterapia koktajlami to innowacyjny zabieg rewitalizujący, polegający na podskórnym podaniu specjalnie opracowanych preparatów odżywczych, regenerujących i leczniczych. W jakim celu się je stosuje? Mezoterapia igłowa ma zastosowanie zarówno na skórze twarzy, jak i głowy, prowadząc do spłycenia zmarszczek i odświeżenia skóry, jak również redukcji problemów z wypadaniem włosów. O możliwych zastosowaniach cudotwórczych koktajli oraz efektach tego typu zabiegów rozmawialiśmy ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Mezoterapia igłowa twarzy - jakie przynosi efekty?

Zdecydowanie najpopularniejszym i najczęściej wykonywanym zabiegiem mezoterapii igłowej jest mezoterapia twarzy. To doskonały zabieg w sytuacji, gdy potrzebujemy błyskawicznej i wyraźnej rewitalizacji skóry twarzy. W ten sposób bardzo szybko przywrócimy skórze jej naturalną witalność, którą utraciła w wyniku postępującego procesu starzenia, przemęczenia, zanieczyszczeń środowiska czy nawet palenia papierosów. Mezoterapia igłowa bardzo dobrze sprawdza się w okolicy oczu, redukując nie tylko zmarszczki, lecz także obrzęki i zasinienia. Mezoterapię igłową mogą wykonywać kobiety i mężczyźni w każdym wieku, którym zależy na głębokim odżywieniu skóry twarzy, nadaniu jej blasku i sprężystości. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają łączenie mezoterapii igłowej skóry twarzy z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, np. laseroterapią, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty odmłodzenia i odświeżenia skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa na skórę głowy i włosy

Mezoterapię igłową coraz częściej stosuje się także w celu poprawy kondycji skóry głowy i włosów dotkniętych m.in. procesem nadmiernego wypadania. Specjalnie opracowany odżywczy i leczniczy koktajl wnika w skórę głowy, pobudzając cebulki do produkcji nowych, mocniejszych i gęstszych włosów. Zabieg sprawdzi się również w przypadku, gdy nasze włosy potrzebują dodatkowego nawilżenia i odżywienia, np. w wyniku często stosowanych zabiegów chemicznych. Warto dodać, że mezoterapię igłową bardzo często wykorzystuje się również w celu redukcji blizn, cellulitu i rozstępów - samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami leczenia.

Na czym polega mezoterapia igłowa? Zabieg krok po kroku

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną i małoinwazyjną metodą leczenia, którą przeprowadza się przy pomocy specjalistycznego pistoletu do mezoterapii, dzięki któremu pacjent ma zapewniony bezpieczny i praktycznie bezbolesny przebieg zabiegu, a przy tym wyraźne i długotrwałe efekty. Procedura zabiegowa ostrzykiwania twarzy wybranymi substancjami odżywczymi jest krótka i prosta, a przy tym nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Zabieg trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut i jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Podczas zabiegu do skóry pacjenta dostarczana jest ogromna ilość składników aktywnych, które pobudzają naturalne procesy regeneracyjne. Skład wstrzykiwanego pod skórę koktajlu uzależniony jest bezpośrednio od indywidualnych potrzeb pacjenta, jednak zazwyczaj znajdują się w nim: kwas hialuronowy, kompleks witamin A, B i C, składniki mineralne, kwasy nukleinowe, koenzymy, kofeina czy l-karnityna. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak są to naturalne efekty uboczne metody iniekcyjnej, które samoistnie i bardzo szybko ustępują. Więcej informacji na temat zabiegu mezoterapii igłowej znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/mezoterapia-iglowa/. Pytaj o cenę i szczegóły terapii również bezpośrednio w Klinikach Miracki w Warszawie.