Temat obuwia domowego jest bardzo rzadko poruszany. Najczęściej staramy się zakupić ładne oraz wygodne pantofle, czy też czółenka, jednak mniej uwagi poświęcamy domowym kapciom. Warto również na nie zwrócić uwagę. Do bardzo jakościowych modeli zaliczyć można choćby kapcie Manitu. Są one starannie wykonane, mają estetyczny wygląd i co najważniejsze, są bardzo wygodne. Wśród kapci wyróżnić można kilka najbardziej popularnych rodzajów. Oto one!

Kapcie medyczne

Nie wszystkie modele tych klapek są przystosowane wyłącznie dla osób ze schorzeniami stóp. Większość z nich ma po prostu odpowiednio wyprofilowaną podeszwę, która idealnie dopasowuje się do kształtu stopy. Ponadto, są one bardzo często noszone przez personel medyczny w szpitalach. Być może stąd to skojarzenie. Wiele z nich posiada pełne palce oraz wolną piętę. Takie klapki odpowiednio chronią stopękapcie manitu przed zadrapaniem lub stłuczeniem, a także przed zimnem. Warto zwrócić uwagę także na klapki medyczne z wolnymi paskami. Są one bardzo modne w ostatnim czasie i nawet chętnie zakładamy je do letnich stylizacji. Jednak w domu również sprawdzają się bardzo dobrze. Kapcie Manitu (znajdziesz je np. na https://neptunobuwie.pl/ser-pol-5-Manitu-Home.html) również dbają o komfort oraz zdrowie naszych stóp.

Klapki basenowe

Jest to kolejny bardo popularny model klapek, które również chętnie zakładamy chodząc po domu. Obecnie klapki te wykonywane są w odpowiedni sposób. Dopasowują się one do kształtu stopy i są bardzo łatwe w użytkowaniu. W żadne inne klapki nie wsuniemy tak szybko stopy, jak właśnie w te wykonane z gumy. Poza tym, guma nie będzie źle wpływała na stopy, jeśli tylko odpowiednio zadbamy o ich higienę. Są one idealne także zaraz po wyjściu z kąpieli. Guma nie będzie ślizgać się po podłodze i z całą pewnością zapewni nam bezpieczeństwo. Klapki z gumy nie ulegają też tak szybko zniszczeniu.

Kapcie – baletki

Wiele modeli kapci Manitu prezentuje właśnie ten rodzaj obuwia domowego. Są to chyba najbardziej komfortowe kapcie ze wszystkich dostępnych. Ich zalet jest bardzo dużo. Przede wszystkim są to buty pełne, które wkładamy również łatwo jak klapki. Są więc łatwe w użytkowaniu. Większość z nich wyłożona jest wewnątrz miłym w dotyku oraz jakościowym materiałem, który zapewnia nam ciepło i ogrzewa nasze stopy, szczególnie zimą oraz jesienią. Wkładka, która znajduje się wewnątrz buta jest wyprofilowana, a więc stopy cały czas odczuwają komfort oraz wygodę. Sama podeszwa wykonana jest najczęściej z gumy kauczukowej, co zapewnia odpowiednią przyczepność i daje nam dużo bezpieczeństwa.