Moda damska zatacza kręgi, dlatego też to, co było popularne pod koniec XX wieku, dziś znów wraca z wielką pompą. Dotknęło to już wzorów retro, a teraz obejmuje również spodnie z wysokim stanem, które doskonale sprawdzą się w najróżniejszych okolicznościach, o ile będą zestawione z odpowiednimi dodatkami. Świetnie podkreślają one pewne atuty sylwetki, ale i wymagają pewnej odwagi w noszeniu.

Jeszcze kilka lat temu popularne były szczególnie biodrówki, na które wiele kobiet narzekało z uwagi na wysokość stanu. Obecnie moda się odwróciła i znów do łask wróciły spodnie z wysokim stanem, które doskonale sprawdzają się w najróżniejszych okolicznościach oraz stylizacjach. Zanim jednak zdecydujemy się na nie, sprawdźmy, czy mamy do czego je nosić oraz jak powinny być dobrane do sylwetki.

spodnie z wysokim stanemOdpowiednia sylwetka

Przede wszystkim spodnie z wysokim stanem nie sprawdzą się niestety w przypadku każdej sylwetki. Ich charakterystyczna budowa sprawia, że będą źle prezentowały się zarówno u kobiet ze znaczną nadwagą, jak i i u tych, które mają bardzo szczupłe biodra i budowę mało kobiecą. Najlepszą sylwetką do tego rodzaju spodni są dość obfite pośladki, a także szersze, wyróżniające się biodra zestawione z dość szczupłą talią. W ten sposób nawet nieco nadprogramowych kilogramów na biodrach dobrze się ukryje, a wysoki stan podkreśli idealnie talię, również w sytuacji, gdy ta nie będzie idealna. Taka sylwetka sprawdzi się do spodni tego rodzaju zdecydowanie najkorzystniej.

Idealne do różnych stylizacji

Warto pamiętać przy tym, że spodnie z wysokim stanem doskonale sprawdzą się do rozmaitych stylizacji, zarówno tych bardziej, jak i mniej eleganckich. Jeśli zestawimy nawet spodnie dżinsowe w białym czy czarnym kolorze z odpowiednią bluzką koszulową, to zyskamy ciekawą aranżację w dość eleganckiej, aczkolwiek nadal codziennej formie. Z kolei dobranie takich spodni do koszulki pozwoli zyskać ciekawy strój na luźne spotkanie z przyjaciółmi albo randkę. Spodnie takie w wersji jeansowej albo materiałowej oferuje między innymi sklep https://creestyle.pl/pol_m_Spodnie_Spodnie-z-wysokim-stanem-182.html. Dobrze jest również spodnie posiadające wysoki stan alternatywnie zestawić np. z body, które jest zwyczajnie wygodniejsze, bo nie ucieka zza paska tak jak zwykła koszulka.

Nie tylko długie

Na koniec warto dodać, że spodnie z wysokim stanem niekoniecznie muszą mieć długie nogawki. Równie dobrze sprawdzą się modele w formie szortów, które ładnie podkreślą pośladki oraz długie i zgrabne nogi, a przy okazji zaznaczą talię. Przy takich spodniach nawet zwykła bluzka będzie wyglądać niezwykle modnie, a jeśli wybierzemy coś z koronką – zyskamy bardzo kobiecą stylizację.