Duża cześć produktów kosmetycznych znajdujących się na naszym rynku, zawiera produkty chemiczne oraz jest syntetyczna, co nie wpływają korzystnie na nasz organizm. Dlatego też nasze ciało, włosy i paznokcie mogą początkowo wyglądać dobrze, jednak po czasie będą one kruche, łamliwe i bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrze. Dopiero naturalne kosmetyki będą w stanie we właściwy oraz odpowiedni sposób dbać o kondycję naszego organizmu. Oto sposób na stworzenie własne i zdrowego szamponu z aloesem.

Domowy przepis na szampon aloesowy

Szampon z aloesem

Aloes to roślina o wielu wspaniałych oraz nieprzecenionych właściwościach. Działa one równiej kojąco na włosy. Dzięki niej w bardzo łatwy i szybki sposób możemy pozbyć się uciążliwego łupieżu, a także nawilżymy zniszczone oraz przesuszone włosy. Szampon z aloesem, który możemy kupić na przykład w tym sklepie http://equilibrasklep.pl/sklep,kategoria,pielegnacja-wlosow jest także świetnym sposobem na nadanie włosom lekkości, szczególnie gdy zazwyczaj nakładamy ciężkie oraz obciążające maski i odzywki do włosów. Dzięki takim właściwościom, aloes jest częstym składnikiem wielu kosmetyków naturalnych. Aby przygotować szampon z aloesem należy zaopatrzyć się w pięć mililitrów gliceryny, jedną łyżkę stołową żelu aloesowego, sześćdziesiąt mililitrów mydła kastalijskiego w płynie oraz w jeden mililitr oleju roślinnego. Wszystkie wymienione składniki znaleźć można w sklepach zielarskich, czy też w aptekach. Ich cena nie jest wysoko, a dzięki czemu bez problemu możemy samodzielnie wykonać jakościowy oraz zdrowy i skuteczny szampon do włosów. Jednak miąższ z aloesu możemy wydobyć bezpośrednio z rośliny. Należy jedynie przeciąć liść wzdłuż i łyżką wydobyć miąższ. Dodanie olejków eterycznych może dodatkowo wzmocnić dane składniki, a także wzbogacić szampon z aloesem o nowe właściwości. W zależności od tego, jaki olejek wykorzystamy, możemy uzyskać szampon przeciwłupieżowy, przeciw wypadaniu włosów, czy też szampon wzmacniający. Inną zaletą olejków eterycznych jest zapach, jaki wydzielają.

Połączenie składników

Wszystkie składniki należy umieścić w jednym naczyniu i połączyć w jedną masę. Można to zrobić ręczni, za pomocą łyżki lub też skorzystać z blendera. Wówczas uzyskamy jednolitą konsystencję. Następnie możemy dodać olejek, według własnych proporcji. Łącznie powinniśmy uzyskać mniej więcej sto dwadzieścia mililitrów szamponu z aloesem. Następnie należy szampon przelać do szklanej butelki, by dłużej zachował on przydatność stosowania. Pojemnik ten należy szczelnie zamknąć, by nie dochodziło do wewnątrz powietrze. Szampon taki można stosować codziennie.