Prowadząc malucha do przedszkola, chcemy, aby nasze dziecko spędziło czas pełne zabawy wraz z ze swoimi rówieśnikami. Ważne, aby ubranko dziecka było wygodne oraz elastyczne, ponieważ doskonale wiemy, jak szkraby potrafią oddać się wir zabawy oraz gier. Bardzo często dzieci ściągają buciki, aby w trakcie zabaw było im wygodniej oraz lżej, zatem warto pomyśleć o odpowiednich skarpetkach, które oprócz dawania ciepła, zapewnią kilka dodatkowych funkcji. Dziś dokonamy przeglądu dziecięcych skarpetek, które idealnie nadadzą się dla dzieci, uczęstszających do przeszkoli, czy żłobków.

Czas na zakupy

W sklepach z odzieżą dziecięcą znajdziesz bardzo wiele skarpetek dziecięcych, gdzie nie brakuje wyboru począwszy od wzorów, po wszystkie kolory tęczy. Oprócz modnych dodatków, skarpetki dla przedszkolaka muszą spełniać kilka podstawowych funkcji. Poza tym powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiedni materiał skarpetek, który uchroni malucha pod podrażnieniami oraz otarciami w czasie zabawy w przedszkolu, jak i w domu. Szukając odpowiednich skarpetek dla swojego dziecka zajrzyjcie na stronę https://www.wola.pl/dzieciece/skarpetki-dzieciece/.

Skarpetki antypoślizgowe

Dzieci uwielbiają biegać i niestety bardzo często bez założonego na siebie obuwia. Aby uchronić malucha przed nieszczęśliwym wypadkiem w postaci zdartego kolana, polecamy wybór skarpetek antypoślizgowych, które nie pozwolą na ślizganie się stópek podczas biegu. Dziecięce skarpetki antypoślizgowe posiadają specjalny materiał pod stopą, który zapewnia tarcie, dzięki czemu nawet na najśliższych powierzchniach, taki rodzaj skarpetek zmniejszy ryzyko przewrócenia się oraz poślizgnięcia.

Skarpetki bawełniane

Podczas biegania, jak i innej aktywności ruchowej naszych maluchów, całe ciało wytwarza ciepło oraz zaczyna się pocić. Dziecięce stópki powinny posiadać specjalne skarpetki, które będą dbały o właściwą termoregulację oraz oddychalność skóry podczas zabawy. Aby skarpetki nie podrażniały oraz ocierały delikatnej skóry dzieci, powinny być wykonane ze specjalnego materiału. Najlepszym materiałem dla skarpetek dla dzieci jest bawełna, która jest bardzo delikatna dla skóry. Często występuje jako mieszanka kilku pozostałych materiałów, aby dziecięce skarpetki były wytrzymałe oraz bardziej elastyczne.

Skarpetki ocieplane

Sprawdzą się zimniejszą porą roku, gdzie my, jak i nasze dzieci jesteśmy poddawani niższym temperaturą na dworze. Aby podczas przedszkolnych spacerów naszym dzieciom było komfortowo oraz ciepło, postawmy na ocieplane skarpetki. Taki rodzaj bielizny będzie zapewniał stabilne ciepło w nóżki naszych małych pociech.