Laptopy, z uwagi na swoją mobilność, są chętnie wykorzystywane przez wielu odbiorców zarówno w domu, jak i w terenie. Aby jednak podróżowanie z komputerem było synonimem wygody i komfortu, potrzebne jest specjalne wyposażenie. Mowa oczywiście o plecaku na laptopa, który pozwoli na swobodne umieszczenie urządzenia, zasilacza i nierzadko – wielu dokumentów lub książek - niezbędnych do pracy. Na szczęście, współczesny rynek produktów oferuje nam wiele rozwiązań do wyboru. Dzięki temu nie tylko możemy przebierać w dostępnych fasonach, ale również kolorystyce czy ilości elementów dodatkowych.

Torba, a może plecak na laptopa? Co będzie lepsze?

Laptop na stolikuTorba i plecak to dwa najchętniej wybierane rozwiązania, jednak które z nich zapewni nam większy komfort to trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Wiele zależy od indywidualnych preferencji danego użytkownika. W przypadku kobiet sytuacja wygląda tak, że częściej stosowanym wyposażeniem jest torba. Wszystko z uwagi na brak konieczności zakładania jej na plecy oraz bardziej atrakcyjny wygląd. Torby będą również obiektem poszukiwań dla biznesmenów, szczególnie te skórzane, bardzo luksusowe. W przypadku nastolatków i młodych mężczyzn, strzałem w dziesiątkę będzie z kolei plecak na laptopa. Ceniony z uwagi na wygodę, duży rozmiar oraz funkcja równomiernego rozkładania ciężaru urządzenia. Plecak na laptopa jest naprawdę praktycznym rozwiązaniem. W sklepach można znaleźć setki wzorów takich plecaków co ułatwia dopasowanie plecaka do naszej stylizacji.

Za i przeciw

Plecaki na laptopa cieszą się niesłabnącą popularnością. Wszystko z uwagi na szereg – praktycznych dla użytkownika – zalet, do których bez wątpienia możemy zaliczyć dużą pojemność. Znaczne gabaryty swobodnie pomieszczą notebooka wraz z zasilaczem, jak również wyposażeniem dodatkowym, co pozytywnie wpłynie na walory związane z praktycznością i funkcjonalnością zastosowania. Co więcej, taki plecak idealnie sprawdzi się podczas transportowania dużych i ciężkich laptopów, których niemożliwe byłoby przenoszenie w klasycznej torbie. Nie mniej jednak, choć plecak na laptopa cieszy się wieloma zaletami, nie jest rozwiązaniem pozbawionym mankamentów. Do największych z nich można zaliczyć mało reprezentacyjny charakter, co w przypadku panów kładących duży nacisk na kwestie wizualne, może być problemem. Kolejną sprawą jest mniejsza możliwość dopasowania do wielkości komputera, gdyż plecak z założenia ma być rozwiązaniem uniwersalnym, pasującym zarówno do mniejszych, jak i większych urządzeń.

Rozmiar ma znaczenie

Najważniejszą rolę w przypadku zakupu plecaka na laptop odgrywa rozmiar. Jego dopasowanie nie powinno jednak stanowić większego problemu, albowiem wymiar jest uzależniony od przekątnej ekranu. W ofercie wielu producentów znajdziemy modele dopasowane do większości notebooków – od 10 do 20 cali.