żele hybrydoweW ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Skąd to bum na żele hybrydowe i coraz większa rzesza kobiet, które sobie fundują właśnie ten manicure? Główną zaletą jest to, że w tym manicure wykorzystuje się nowatorskie technologie, a przy tym utrzymuje się on długo na paznokciach i jest znacznie tańszy, niż inne długotrwałe sposoby upiększania paznokci. Żele hybrydowe wytrzymują bowiem około trzech tygodni na naszych dłoniach.

Malowanie paznokci w domu, zwykłymi lakierami do paznokci to wspaniały, ale bardzo krótkotrwały efekt. Dobrze zrobione paznokcie wytrzymają góra trzy dni, o ile nic się nimi nie będzie robiło. Z kolei inne sposoby na długotrwały efekt bardzo osłabiają płytkę paznokcia, na przykład tipsy czy metoda akrylowa. Złotym środkiem są właśnie żele hybrydowe, które są coraz bardziej popularne w Polsce.

Warto wiedzieć, że pomysł na manicure hybrydowy przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych jako zdrowa odpowiedź na tipsy i akryle. Dość szybko zyskał popularność i uznanie za wyjątkowość, oryginalność  i, przede wszystkim, bezpieczeństwo użytkowania. Zaletą żeli hybrydowych jest to, że nakłada się je bardzo szybko, bo około 40 minut. Samo nałożenie to bardzo prosta procedura, czyli nałożenie podwójnej warstwy żelu na naturalne paznokcie. Przed samym nałożeniem żelu kosmetyczka najpierw usuwa skórki oraz wygładza płytki paznokci. Dodatkową ochroną przed odbarwieniami jest nałożenie przed żelem bazy, dzięki czemu paznokcie są odpowiednio przygotowane do żelów hybrydowych. Bezpośrednio po bazie nakładane są dwie warstwy żelu hybrydowego. Po nałożeniu każdej warstwy należy potrzymać kilka chwil paznokcie w lampie UV, żeby wzmocnić efekt. Na samym końcu nakłada się utwardzacz, dzięki któremu żele hybrydowe nie odpryskują. Efekt jest rewelacyjny. Paznokcie są gładkie i bez zadrapań, a żele utrzymują się na paznokciach około trzech tygodni. Cena manicure hybrydowego waha się między 60 a 120 złotych, w zależności od salonu kosmetycznego.

Żele hybrydowe stoją wyżej niż na przykład tipsy dlatego, ze wyglądają naturalnie i  są długotrwałe. Warto również wspomnieć, że manicure hybrydowy nie matowieje oraz nie uczula. Jest to również bardzo mało inwazyjny zabieg, który nie szkodzi paznokciom. Niestety, nie wszyscy mogą zastosować ten rodzaj manicure na swoich paznokciach. Głównym przeciwwskazaniem jest tłusta płytka paznokcia, której żele hybrydowe nie chcą się trzymać. Przy cienkich i słabych paznokciach zabieg może powodować rozdwajanie paznokci i ich kruszenie. Jednak jest to zdecydowanie bezpieczniejsza metoda na piękne paznokcie, niż inne długotrwale zabiegi manicure.