Obecnie podróżujemy znacznie dalej oraz więcej. Opcje, które dawniej były zarezerwowane dla elitarnych odbiorców dzisiaj znajdują się w zasięgu praktycznie każdego. O nowe niezapomniane doświadczenia jest coraz łatwiej. Dlatego warto zainwestować w środki, które pozwolą je ponownie przeżyć po latach.

Pamięć nie ta sama, a obraz trwa

uchwyt na telefonDomowe galerie zdjęć to już niekoniecznie ramki, co bardziej foldery na komputerach, laptopach, tabletach lub telefonach z minionych wyjazdów. Nowoczesna technologia pozwala pochwalić się szerszej publiczności tym co udało nam się osiągnąć oraz doświadczyć. Galerie zdjęć na portalach społecznościowych to opcja do błyskawicznego zabłyśnięcia oraz wybicia się z tłumu. Zdjęcie frontem do kamery to już powoli przeżytek, dziś liczy się oryginalność. Fotografie robimy głównie za pomocą wbudowanych aparatów w telefonie, a z każdym rokiem ich jakość rośnie. Telefon daje szerokie pole do manewru podczas robienia fotografii, a dzięki kilku dodatkowym gadżetom można je jeszcze bardziej poszerzyć.

Uchwyt na telefon dodatkiem kluczowym

Jeszcze parę lat temu z uchwytu na telefon lub tak zwanego selfie sticka zwyczajnie się śmiano. Jednak po jakimś czasie nastroje zmieniły się o 180 stopni. Obecnie uchwyt na telefon selfie stick to podstawowy element do każdego wyjazdu. Pakując się na podróż można zapomnieć wielu rzeczy, jednak selfie stick nie jest jedną z nich. Wyciągane ramię z doczepioną komórką pozwala na uchwycenie znacznie więcej (i w bardziej ciekawy sposób) otaczającej przestrzeni. W efekcie zdjęcia nabierają większego dynamizmu. Za pomocą uchwytu na telefon można nawet nudną fotkę „podrasować” to czegoś prawdziwie niespotykanego.

Współcześni użytkownicy z roku na rok coraz chętniej dzielą się swoimi wspomnieniami na forach publicznych właśnie za pomocą fotografii. Przeciętny internauta łatwo się rozprasza, a zdjęcie (jego jakość, kompozycję oraz przesłanie) można bardzo szybko oszacować (dając tak bardzo wyczekiwany „like”). Selfie sticki to jedynie jeden przykład uchwytów na telefon. Rozwiązania tego typu montuje się również w samochodach. Samochodowy uchwyt na telefon ułatwia nawigację na drodze oraz prowadzenie rozmów – mniej rozprasza, a kierowca może pełniej skoncentrować się na jeździe. Jednak ostatnio w modę wchodzi montowanie kamer samochodowych lub nagrywanie podróży telefonem i wrzucanie ich np. na Facebook w postaci live’ów. Takie zabiegi są doskonałym rozwiązaniem promocyjnym, za które bierze się coraz więcej firm z najróżniejszych branż. Mogłoby się wydawać, że uchwyt na telefon to element prozaiczny – nic bardziej mylnego. Tego rodzaju elementy stają się zwyczajnie coraz bardziej potrzebne, a ich możliwości rosną z każdym rokiem (np. podczepienie telefonu do drona nie jest już żadnym problemem).