Ostatnio krzykiem mody stały się naszyjniki ze wzorem nieskończoności. Jest to dość prosty symbol, który może wiele znaczyć. Taki naszyjnik można podarować przyjaciółce, dziewczynie, mamie, córce. Generalnie każdej kobiecie, z którą czujemy się silnie związani.

Symbol

Symbol nieskończoności został wymyślony w 1665 roku, mimo tego że sam termin nieskończoności był rozważany już w starożytności. Naszyjnik nieskończoność stał się w ostatnich czasach bardzo popularny. Ta "przewrócona" ósemka symbolizuje, że nasze uczucia, którymi darzymy drugą osobę pozostaną na zawsze i nic nie jest w stanie ich zniszczyć. Kształt nieskończoności nie ma ani początku, ani końca. Symbol kojarzy się głownie z trwałością, powtarzalnością i wiecznością. Ten znak w biżuterii może oznaczać:

  • stałość związku (może być talizmanem, aby wasza miłość trwała wiecznie lub okazaniem drugiej osobie, jak silne uczucie do niej czujesz)
  • wyjątkową przyjaźń (może taki naszyjnik nieskończoność oznaczać, że wasza przyjaźń jest trwała)
  • pamięć o drugiej osobie (jeśli jesteś w związku na odległość, taki symbol może pomóc wam pamiętać o sobie)

Na jakie okazje zakładać?

Naszyjnik nieskończoność można zakładać każdego dnia, jest niezwykle subtelny. Można mieszać go z inną biżuterią. Pasuje zarówno do eleganckich kreacji, jak i do zwykłych T-shirtów. naszyjnik nieskończonośćJeśli jest dla nas symbolem ważnego uczucia, tym bardziej możemy nosić go niemal codziennie. W ostatnich latach ten wzór stał się wyjątkowo popularny. Wiele gwiazd światowej sławy np. Rihanna nosi taki wzór. Jest to dobry wzór nie tylko dla młodych dziewczyn, ale też dla dojrzałych kobiet. Można go zakładać do bluzek z większym dekoltem. Świetnie się sprawdzi w połączeniu z koszulami czy sukienkami z głębokim dekoltem.

Prezent

Takim naszyjnikiem możemy obdarować każdą kobietę, na której nam wyjątkowo zależy. Jest to idealny pomysł na prezent. Wiele osób pierwsze na co wpada, to że nieskończoność jest symbolem miłości damsko-męskiej, jednak nie tylko. Naszyjnik nieskończoność możemy podarować naszej mamie, córce, przyjaciółce. Jest na tyle uniwersalny, że każdy może go nosić, bez względu na wiek. Można też na wiele sposobów interpretować jego znaczenie. Możemy sobie go kupić samemu, nie jako prezent i jeśli np. jesteśmy artystami, traktować go jako talizman dla niekończącej się kreatywności. Często przyjmuje się go też za znak dla karmy czyli, że wszystko w przyrodzie do nas wraca. Naszyjnik nieskończoność jest dobrym pomysłem na prezent bożonarodzeniowy, urodzinowy lub na rocznicę.