Pogoda panująca w pierwszych tygodniach wiosny, jak i późną jesienią sprawia, że powoli rezygnujemy z odkrytych czółenek czy obuwia sięgającego do kostki. Szukamy czegoś, co osłoni stopę, ochroni ją przed chłodem, zapewni kostce stabilność na mokrych chodnikach. Co w tym okresie króluje w sklepach obuwniczych?

Na spacer w deszczu, na randkę, na zakupy

skórzane botki damskieSkórzane botki damskie

 to jeden najczęściej kupowanych przez Polki rodzajów obuwia. I choć na rynku dostępne są buty także z innych materiałów niż skóra, to jednak coraz więcej pań stawia na trwałość i jakość. Botki skórzane, zwłaszcza te za kostkę, to idealny wybór dla kobiecych, delikatnych stóp. Buty te charakteryzują się zwykle wyższym komfortem noszenia niż np. czółenka. Ich obcas jest z reguły bardziej stabilny, a kostka bardziej usztywniona. I choć panie lubią mieć w swojej szafie wiele par butów, często decydują się na zakup ponadczasowych botków, które później służą im przez długi czas i niezmiennie cieszą dobrym wyglądem i wytrzymałością.

Buty prawie do wszystkiego

Skórzane botki damskie są bardzo uniwersalnym rodzajem obuwia, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na model w klasycznym odcieniu. Takie buty będziemy mogły założyć między innymi do: - rurek i jeansów z wąską nogawką, - legginsów połączonych z tuniką, - spódnic i sukienek, - krótkich spodenek noszonych z rajstopami, i w zasadzie do wszystkiego, co przyjdzie nam do głowy – obecnie moda nie daje nam tak ścisłych wytycznych, co można z czym nosić, a czego nie wypada ze sobą zestawiać. Warto to wykorzystać i dać się ponieść fantazji.

Skóra - tak czy nie?

Skórzane obuwie ma swoich zagorzałych przeciwników i uwielbiających je fanów. Ci, którzy są mu przeciwni, za największy argument przeciw noszeniu obuwia ze skóry podają kwestie ekologiczne. Z kolei zwolennicy skórzanego obuwia podkreślają za to, iż jest ono nieporównywalnie wysokiej jakości w stosunku do butów wykonanych z tak zwanej eko - skóry lub innych materiałów. Obuwie takie dłużej zachowuje ładny wygląd i posiada właściwości wpływające na komfort noszenia. Przede wszystkim - stopa się w nim nie męczy i nie poci tak jak w przypadku innych materiałów. Oprócz tego wiele rodzajów naturalnej skóry z czasem dopasowuje się do kształtu stopy i staje się jeszcze wygodniejsze niż na początku. Ważną cechą zachęcającą do zakupu takich butów jest fakt, że jeśli dobrze o nie zadbamy, na długo zachowają swoje właściwości. Jeśli planujemy kupić skórzane botki damskie, wybierajmy producentów, którzy specjalizują się w obuwiu skórzanym. Wtedy zyskamy pewność, że nasze buty sprawdzą się w zmiennych warunkach pogodowych.