Na rynku odzieżowym dostępnych jest mnóstwo materiałów oraz stale ich przybywa. Teraz wiele spółek decyduje się na to, żeby uszyć własne artykuły, dzięki czemu mogą one sprzedawać  wyjątkowe artykuły, które przyciągają uwagę klientów. Obecnie materiał z nadrukiem na zamówienie można zrealizować dzięki wielu drukarniom, które posiadają profesjonalny, doskonałej jakości sprzęt, dający możliwość, żeby wydrukować materiał wykonany za pomocą jednej z wielu technik drukowania.

Ważny jest dobór odpowiedniego materiału

Jak wybrać materiał z nadrukiem?Typ tkaniny jest integralnym elementem projektu odzieżowego. Więc już na poziomie doboru stylu, fasonu lub technologii znakowania odzieży, należy rozważać rodzaj materiału, z jakiego zrobione zostaną ubrania. Rodzaj tkaniny gra, niewątpliwie, wizualną rolę, należy zwrócić uwagę na to, jak się układa, jaką ma fakturę, czy charakteryzuje ją połysk bądź matowe wykończenie. Weź także pod uwagę stronę technologiczną, więc wartości oraz parametry produktu. Przemyśl, czy tkanina przepuszcza powietrze, lub się gniecie, czy nie potrzebuje specjalistycznych środków oczyszczania.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy na tkaninach oraz dzianinach to jedna spośród najbardziej efektywnych oraz skutecznych metod, dzięki jakim robiony jest produkt z nadrukiem Jest on przeznaczony zwłaszcza dla materiałów naturalnych. Drukowanie cyfrowe zapewnia przenoszenie na tkaniny projektów zarówno w odcieniu jak oraz w czerni oraz bieli. Dokładne odwzorowanie szczegółów oraz przejść kolorystycznych pozwoli na otrzymanie znacznie bardziej dokładnych rezultatów.

Druk analogowy – sitodruk

Sitodruk to analogowa metoda, dzięki której możliwe jest, żeby bez kłopotu zrobić wskazany poprzez nas specjalistyczny materiał z nadrukiem. W sitodruku poprzez postać drukową (zbudowaną ze stalowej ramy oraz nylonowej siatki) przetłacza się farbę -- w tenże sposób robiąc odbitkę. Czynność owa robiona może być ręcznie (farbę przeciska się wówczas ręcznie poprzez formę drukową) bądź mechanicznie (farbę poprzez postać automatycznie przeciska maszyna).

Materiał z nadrukiem a druk termotransferowy

Jest to druk laserowy utrwalany cieplnie. Taką metodą robione są nadruki na produktach bawełnianych białych bądź kolorowych.
Wydruk jest robiony metodą laserową na specjalistycznych nośnikach, natomiast potem w pełni przekazywany oraz przechowywany na tkaninie. Nawierzchnia wydruku jest w formatach A-4 bądź A-3. Po wydrukowaniu arkusz można dociąć ręcznie na kształt figur prostych typu kwadrat, prostokąt, koło, itp.