Od niedawna po internecie krążą obrazki ładnych, zgrabnych dziewczyn ubranych w dziwnie wycięty strój jednoczęściowy. To jest monokini. Na pierwszy rzut oka wygląda fantastycznie. Od razu każda dziewczyna zaczyna się zastanawiać jak ona by w tym wyglądała. Tak naprawdę, ile z nich mając do wyboru tradycyjne bikini zdecydowało by się na kupno ekstrawaganckiego monokini?

Lato

zbliża się wielkimi krokami i nawet jeśli nie masz jeszcze planów na wakacje, warto już niedługo zaopatrzyć się w strój kąpielowy. Na rynku wybór jest dosyć spory. Czasem trudno jest się zdecydować, czy kupić marynarskie pasy, czy jeden kolor, czy dwa, czy strój z falbankami, a może egzotyczne wzory? Propozycji na ten sezon jest wiele, ponieważ projektanci zadbali 4511650314_33c9d26eb0_bo to, żeby było w czym wybierać. Geometryczne, orientalne wzory, kropki i kwiaty- to ostatni krzyk mody. Na plaży królować będą wszystkie odcienie pomarańczy i żółci,a także tropikalna zieleń zmieszana z błękitem. Będzie można spotkać się też z połączeniem kwiecistej góry i gładkiego dołu. Popularność klasycznego bikini nie słabnie od kilku lat. Gwarantuje ono wspaniałą opaleniznę. Pojawiło się w 1946 roku i wywołało aferę obyczajową. Zaprojektowało go dwóch Francuzów, a zaprezentowała go tancerka z nocnego klubu. Ówcześnie najmniejszy strój kąpielowy czekał ponad dekadę na zdobycie popularności. Współczesne bikini jest oczywiście bardziej skąpe niż było 60 lat temu.

Od kilku sezonów

można zaobserwować powrót krojów z lat 50. i 60. Z każdym rokiem coraz więcej marek ma w swojej kolekcji fasony takie, jak nosiła Marylin Monre, Rita Hayworth czy Chili Williams. Figi z wysokim stanem to dobre rozwiązanie dla dziewczyn chcących zakryć swoje zbędne kilogramy. Prosta góra od kostiumu tzw. „bandażowa” przepięknie podkreśla biust i dodaje kobiecości. Bardzo ważne jest dopasowanie stroju do sylwetki. Osoba nie powinna czuć się skrępowana na swoich wakacjach. Podstawowym błędem popełnianym przez kobiety jest wybór biustonosza nie podtrzymującego biustu. Trójkątne miseczki bez fiszbin w żaden sposób ie poprawiają jego wyglądu.

Z przeprowadzonej ankiety

wynika, że na 196 kobiet głosujących tylko 13% wybrałoby wycięte monokini, 21% strój jednoczęściowy, 12% wybrało by styl retro a aż 54% tradycyjne bikini.