Samodzielnie przygotowywane peelingi dają często lepsze efekty niż te, które kupuje się w sklepie. Należy tylko zwrócić uwagę na świeżość wykorzystywanych produktów i przeprowadzić dokładną próbę uczuleniową. Każdy zabieg trzeba przeprowadzać na czystej skórze.

1.

Pierwszym z zaproponowanych peelingów będzie peeling z pomarańczy. Umytą i obraną ze skórki pomarańczą nacieraj delikatnie skórę twarzy przez 5 minut. Następnie zostaw na 15 minut, a potem spłucz letnią wodą.

2.

Peeling cukrowy, jak sama nazwa wskazuje, składa się z cukru. Do dwóch łyżeczek cukru dolej niewielką ilość wody, która pozwoli na rozprowadzenie substancji po całej twarzy. Masuj skórę przez 5 minut, a potem zmyj letnią wodą.

3.

Kolejną propozycją będzie peeling z płatkami owsianymi. Składa się z 3 łyżeczek łatków, łyżki miodu i soku z połówki cytryny. Dokładnie wymieszaną substancję wstaw na 30 minut do lodówki, a po wyciągnięciu dodaj łyżkę mleka. Jak wyżej delikatnie masuj swoją skórę przez 5 minut, pozostaw na 15 minut a następnie spłucz.

4.

Kiwi, ogórek, pomarańcza, grejpfrut, pomidor, cytryna to składniki peelingu owocowo-warzywnego. Do miski włóż po jednym plasterku każdego wyżej wymienionego warzywa i owocu, a następnie pól składniki kryształków alg morskich. Wszystko razem zmiksuj na lejąca się papkę.

5.

Do peelingu kawowego zaparz kawę po turecku z większą ilością fusów. Kiedy wystygnie dodaj oliwy z oliwek i cynamonu. Tak powstały produkt nadaje się też do użycia na całe ciało.

Do peelingu kokosowo- limonkowego potrzeba 2 limonki, szklankę cukru brązowego i jedna duża łyżka oleju kokosowego. Do wyciśniętego soku z limonki dodaj cukier i powolutku olej kokosowy. Cały czas mieszaj. Dobry peeling potrafbeauty-treatment-163540_1280i zdziałać cuda, szczególnie kiedy się go systematycznie stosuje Potrafi poradzić sobie z przebarwieniami i drobnymi niedoskonałościami, a także łagodzi widoczność „pomarańczowej skórki”. Pierwsze efekty peelingu można zobaczyć od razu po jego zastosowaniu. Po takim zabiegu, kosmetyki nawilżające łatwiej się wchłaniają wewnątrz skóry.