Wybór dobrej bielizny ma duży wpływ na wygodę oraz samopoczucie. Każda kobieta chce się czuć piękna i atrakcyjna, jednocześnie nie wolno jednak całkowicie zrezygnować z wygody.

Bielizna damska dostępna na rynku to bardzo różne rozwiązania. Bez problemu można znaleźć eleganckie, koronkowe biustonosze lub majtki. Taka bielizna na pewno pozwala poczuć się bardzo kobieco. Jednocześnie zazwyczaj nie jest zbyt wygodna. Konkurencję stanowi bielizna damska projektowana przede wszystkim z myślą o komforcie, na przykład różne rozwiązania przeznaczone dla kobiet uprawiających sport. Takie staniki sprawdzają się bardzo dobrze w czasie ćwiczeń, ale także na co dzień, ponieważ zapewniają dużą wygodę. Ich wadą jest na pewno mniej atrakcyjny wygląd, który stanowi poważny minus dla wielu pań. Większość kobiet zazwyczaj szuka pośrednich rozwiązań, czyli produktów, które są ładne, ale jednocześnie po prostu dobrze się je nosi. Pod tym względem ogromne znaczenie ma przede wszystkim jakość wykonania, dobry materiał, ale także wybór odpowiedniego rozmiaru.

Chociaż bielizna damska jest dostępna w wielu różnych modelach, często znalezienie naprawdę dobrych produktów może być sporym problem. Dotyczy to głównie pań, które mają nietypowe rozmiary i niestety nie odpowiadają im standardowe rozwiązania, które można kupić w większości sklepów. W takich przypadkach wybór naprawdę dobrej bielizny staje się poważnym wyzwaniem.