Kurtka na zimę to niezwykle ważny zakup. Zanim wybierzemy się na zakupy, powinnyśmy spisać na kartce wszystkie nasze oczekiwania odnośnie tej części garderoby. Zakup powinien być przemyślany, nie warto kierować się impulsem. Sama estetyka w przypadku kurtki na zimę nie wystarczy.

Kupujemy kurtki zimowe damskie

Kurtki zimowe damskie pojawiają się na półkach sklepowych już jesienią. Mamy więc wystarczająco dużo czasu, żeby wybrać model, który będzie nam służył przez zimę. Pierwszym krokiem jest określenie naszego rozmiaru. Kurtka na zimę powinna być dopasowana rozmiarowo do naszej sylwetki. W żadnym wypadku nie powinna być za mała. Wybierając tę część garderoby należy mieć na względzie również ubrania, które nosimy zimą. Kurta powinna być w naszym rozmiarze, a nawet odrobinę większa. Powinniśmy pamiętać, że zakładamy pod nią grube swetry i bluzy. Rozmiar powinien sprawić, że będziemy czuć się komfortowo.

Kolejnym krokiem jest taki wybór garderoby, który sprawi się podczas zimy będzie nam ciepło. Dobrze kiedy zimowa kurtka jest dłuższa. Bardzo ważną cechą, którą z pewnością docenimy podczas zimowej zawieruchy śnieżnej jest posiadanie przez nią kaptura, który będzie dobrze chronił przed wiatrem. Kurtka na zimę powinna być wykonana z takiego materiału, który zapewni ciepło osobie, która ją nosi. Bardzo często spotykane są kurtki wypełniane pierzem lub wypełniaczami syntetycznymi. Warto zadbać, żeby wypełniacza było na tyle dużo, żeby dawał on ciepło. Dobrym pomysłem jest zakup kurtki nieprzemakalnej