Kalosze dziecięce to jeden z wygodniejszych modeli butów jakie dziecko może posiadać w swojej szafie w okresie wiosenno-jesiennym. Ciągłe zmiany pogody i wszechobecna wilgoć mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka. Wilgoć przedostająca się od spodu do wnętrza obuwia przyczynia się do większości chorób, na które dziecko zapada w tym okresie czasu.

Frajda ukryta w deszczu

Dla dorosłej osoby jest to nie do pomyślenia ale dla dziecka jest to całkiem normalne. Zabawy w deszczu należą do zabaw ulubionych, bo najczęściej zakazanych. Bez odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego malucha przed całkowitym przemoknięciem, nawet nie ma mowy o tym, aby mogło ono wyjść na dwór się pobawić. Kałuże i powstałe obok błoto to jedno z ulubionych miejsc zabawy dzieci. Kalosze dziecięce i peleryny przeciwdeszczowe chronią jego zdrowie przed chorobami spowodowanymi wyziębieniem i wilgocią.

Dla każdego coś miłego

kalosze dziecięce

Wybór kaloszy dziecięcych należy do jednego z prostszych wyborów, biorąc pod uwagę inne modele obuwia. Rozmiar buta może być „na styk” ale może być też również o maksymalnie 2 rozmiary większy. Większość rodziców decyduje się na wybór większego rozmiaru, ponieważ produkt starczy na dłuższy okres czasu. Ponadto podczas chłodnych, deszczowych dni można założyć dziecku podwójną skarpetkę, która nie będzie wpływała negatywnie na komfort chodzenia malucha. Wybór koloru i modelu kaloszy dziecięcych powinien przypaść w udziale dziecku. Internetowe sklepy obuwnicze się w obuwiu dziecięcym posiadają ogromny wybór, który rozpieści nawet najbardziej wybredne dziecko, na przykład www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Kalosze-165.html. Kalosze mogą być dziewczęce i chłopięce ale większość z nich jest stworzona z myślą o obu płciach. Użyte kolory i zdobienia nie wskazują jednoznacznie dla kogo zostały one stworzone. Na większości modelów królują jasne, ożywiające barwy takie jak żółty albo czerwony. Modele z motywami bajek utrzymane w tematyce księżniczek są zazwyczaj różowe, dlatego mnóstwo dziewczynek decyduje się właśnie nie. Chłopcy natomiast wybierają modele kaloszy dziecięcych posiadające wytłoczone zdjęcie z autami i superbohaterami. Nie zależnie od rodzaju zdobień muszą one być funkcjonalne. Po pierwsze nie powinny przepuszczać wody do środka nawet, jeśli dziecko stoi w kałuży przez godzinę. Następnie podczas chodzenia stópka malucha nie powinna latać po całym buciku. Muszą być one stabilne i trzymać stopę w jednym miejscu. W przeciwnym razie może to wywołać odparzenia i odciski. Niektóre modele kaloszy dziecięcych posiadają sznurek za pomocą którego można regulować stopień zaciśnięcia się buta na nodze. Ta propozycja jest naprawdę przydatna, ponieważ deszcz nie przedostaje się od góry do wnętrza buta, a ponadto zmniejsza się ryzyko wystąpienia wad chodzenia związanych ze złym doborem butów. Kalosze dziecięce z całą pewnością powinny łączyć w sobie wygodę i funkcjonalność z przepięknymi, kolorowymi akcentami, które są ożywieniem szarego dnia.