Popularnie nazywana jest po prostu spódnicą długą. Standardowa maxi spódnica powinna sięgać do kostek, zasłaniając całe nogi ale nie powinna być za długa, żeby się o nią nie potykać. Jest rozwiązaniem dla niskich dziewczyn pod warunkiem, że ubiorą do niej buty na wysokim obcasie. Potrafi wysmuklić całą sylwetkę. Jak każdy rodzaj ubrania, tak i maxi spódnica ma wiele fasonów.

Niskie panie powinny zapomnieć o tego rodzaju ubraniu, chyba, że zakładają wysokie szpilki. Kobiety wzrostu przeciętego bądź wysokie, mogą bez żadnej szkody zakładać buty płaskie. Zaletą takiej spódnicy jest to, że możemy ją założyć na każdą okazję, ponieważ jej długość jest idealna na każdego rodzaju okazje.

Fason a figura

Spódnica typu A jest dla kobiet, które chcą wyszczuplić biodra, bądź o chłopięcej figurzgirl-570832_1280e. Dla szerokich bioder i tzw „klepsydry” ten typ jest odradzany, ponieważ uwydatnia niedoskonałości

Kolejny fason maxi spódnicy to „na kole”, maskuje dużą pupę i wystający brzuch, jest delikatnie rozszerzona przy kostkach. Dla kobiet z szerokimi ramionami proponuje się plisowane modele. Poprawiają proporcje sylwetki.

Ołówkowa, to model klasyczny, dopasowany w biodrach, zwężany ku dołowi. Przepięknie podkreśla figurę klepsydry.

Bombka najlepiej wygląda na szczupłych kobietach, dodając trochę krągłości.

Od paru sezonów można zaobserwować wzrost popularności maxi spódnic. Jeszcze do niedawna była ona utożsamiana ze starszymi paniami i hipiskami. Teraz prawie każda dziewczyna ma w swojej szafie długą spódnicę.

Daje ona możliwość dowolnego łączenia. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i stylu. Będzie do niej pasował zarówno krótki, obcisły top jak i t-shirt oversize. Pastelowe modele wyglądają przepięknie z kontrastującymi elementami np. ciężkimi butami. Szare spódnice można zestawić z błyszczącym się topem, a kwiecistą z jeansową koszulą. Możliwości jest bardzo wiele.

Podczas łączenia letnich tkanin z zimowymi ubraniami należy pamiętać o zachowaniu umiaru. Na przykład pod koszulę lub bluzę powinno zakładać się top aby był jedyną luźną warstwą.