Skórzana torebka to synonim klasy i elegancji zaklętej w przedmiocie codziennego użytku. To taki przedmiot, który kupuje się na lata, a jej uniwersalność i wysoka jakość wykonania powoduje, że dopasowuje się niemal do każdej stylizacji.
Klasyka i uniwersalizm torebki ze skóry
Można mieć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt różnego rodzaju skórzanych torebek, które może mają niepowtarzalny design zgodny z najnowszymi trendami, ale jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Nawet już po kilku miesiącach użytkowania zaczyna się przecierać, zarysowywać oraz zaginać, przez co wygląda nieestetycznie i czas jej użytkowania się kończy. Lepiej więc zainwestować w galanterię skórzaną. Skórzana torebka daje gwarancję uniwersalność, klasyki i wytrzymałości. Poza tym, codziennemu wyglądowi będzie dodawała klasyki i elegancji. Torebki skórzane wykonywane są z pieczołowitością i rękodzielniczym zacięciem tak, by służyły przez wiele lat. Skórzana torebka bowiem nigdy nie wyjdzie z mody, z jej klasyczny fason odpowiedni będzie do każdej okazji. Przestrzegaj kilku zasad, aby twoja torebka jak najdłużej była w dobrym stanie.
Jak dbać o skórzaną torebkę?
-
Wnętrze torebki
Być może czyszczenie torebki wydaje się rzeczą skomplikowaną, ale nie jest tak. Impregnacja i dbanie o skórzaną torebkę jest dość proste i niepracochłonne. Każde czyszczenie należy rozpocząć od całkowitego opróżnienia torebki z wszelkich rzeczy osobistych i przedmiotów, które w niej się znajdują. Wnętrze torebki należy wytrzepać, bo zawsze znaleźć można w niej okruszki lub drobne elementy, które w niej pozostały, a tylko zaśmiecają tę przestrzeń. W tym celu można użyć nawet odkurzacza. Wnętrze torebki można także delikatnie przetrzeć wilgotną ściereczką. W żadnym wypadku skórzana torebka nie może być prana w pralce.
-
Skórzany wierzch torebki
Najbardziej wrażliwa część torebki, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Skóra, czy to miękka, czy twarda codziennie narażona jest na warunki atmosferyczne, które mogą ja osłabiać. Zwłaszcza uporczywe słońce wysusza skórę, dlatego raz na dwa-trzy miesiące trzeba ją nawilżać. Czyszczenie torebki rozpoczynamy od przetarcia za pomocą ściereczki wodą z octem, która usunie zabrudzenia i tłuste plamy. Po wyschnięciu na skórę nakładamy impregnat. Ten można kupić w sklepach z galanterią skórzana, a także w sklepach obuwniczych. Jest to specjalnie opracowana receptura, która zapobiegnie wysuszaniu i sprawi, że skóra będzie elastyczna. Taki impregnat można zastąpić także naturalnymi środkami. Skórzana torebka może zostać posmarowana olejkiem rycynowym lub olejem kokosowym. Niewielką ilość należy równomiernie rozprowadzić po powierzchni torebki, a potem wypolerować. Taki zabieg trzeba powtarzać raz na jakiś czas, aby skórę torebki nawilżać, nabłyszczać i tym samym przedłużać jej żywotność.