Każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że skarpetki trzeba dobierać stosownie do okazji. Niestety, nadal często widuje się stylowe wpadki, dlatego warto uściślić, jak powinien wyglądać wybór skarpetek.

Przede wszystkim skarpetki bawełniane nie nadadzą się na każdą okazję i tego warto być świadomym na samym początku. Dostępne są bowiem również skarpetki z wielu innych materiałów.

Na specjalne wyjścia

[caption id="attachment_817" align="alignleft" width="173"]skarpety bawełniane Skarpety bawełniane na Wola.pl[/caption]

Przede wszystkim skarpetki bawełniane z dodatkiem elastycznych włókien sprawdzą się do garniturów – powinny być wysokie. Dla kobiet jednak poleca się w tym przypadku skarpetki z poliamidów, czyli po postu stworzone w formie rajstop czy podkolanówek. Dzieci mogą nosić skarpetki w różnych stylach; te dla dziewczynek często mają dodatkowo ozdobniki.

Do różnych zadań

Prócz klasycznych skarpetek bawełnianych warto wyróżnić jeszcze skarpetki specjalistyczne, np. sportowe. Te będą miały dodatkowo jony srebra, ale również rozmaite włókna, które zagwarantują dobrą przyczepność do stopy, izolowanie zapachów, kontrolowanie ciepłoty ciała czy wszystkie inne, istotne aspekty.