Warto być przygotowaną na wszystko – na przykład na sytuację, w której po romantycznej kolacji będziemy chciały wyglądać niesamowicie pociągająco w sypialni. A może chcemy tak wyglądać zawsze? Bo właściwie po co się ograniczać, prawda? W tego typu zadaniu może nam pomóc odpowiedni zestaw nocnej bielizny, szlafrok damski oraz seksowna piżamka. Czy jednak warto kupować je w komplecie, czy może jednak pokusić się o samodzielne dobranie dla siebie odpowiedniego rozwiązania?

Szlafroki damskie dopasowane do okazji

Prawdą jest, że zestawy tego typu bielizny nierzadko otrzymujemy w prezencie. Ma to swój urok – my z pewnością też niejednokrotnie obdarowałyśmy takim kompletem przyjaciółkę. Wybierane są zwłaszcza przy okazji rocznic, ślubów, urodzin a także wieczorów panieńskich. Peniuary potrafią przecież niesamowicie rozbudzić wyobraźnię. Zestaw pozwala zatem uniknąć sytuacji, w której okazuje się, że z romantycznej bielizny posiadamy tylko… jedną jej część. To mogłoby naprawdę popsuć nastrój.

Łatwy wybór

W jakiej jeszcze kwestii wybór zestawu może okazać się pomocny? Gdy nie jesteśmy pewne, czy potrafimy samodzielnie dobrać odpowiednią bieliznę. Producenci doskonale zadbali o to, by elementy pasowały do siebie, a każda z nas wyglądała zjawiskowo. W sytuacji, w której mamy trudności z kolorystycznym bądź stylistycznym dopasowaniem do siebie elementów, warto skorzystać z gotowego rozwiązania.

Szlafrok do wszystkiego

Jeśli zdecydowałyśmy się na wybór zestawu – świetnie – tego typu rozwiązania zawsze są przydatne. Jednak szlafrok damski wybrany pojedynczo również ma swoje zalety. Przede wszystkim jesteśmy w stanie zdecydować, czy pasuje on do większej części naszej nocnej garderoby, czy wyłącznie do jednej piżamki. Szlafroki damskie powinny być także praktyczne – przynajmniej niektóre z nich. Najlepszymi tego typu rozwiązaniami są modele typu kimono bądź peniuary wykonane z bawełny. Charakteryzują się bowiem prostym kształtem i wyjątkową, uniwersalną elegancją.

A co z kolorem i materiałem?

Materiał i kolor peniuaru to jedna z ważniejszych części podczas jego wyboru – także pod kątem dopasowania do piżamki. Wybierając szlafroki damskie z bawełny bądź innych naturalnych materiałów, możemy być pewne, że właściwie każda bielizna nocna będzie do nich pasować. Jednak nastawiając się na zakup poliestrowego czy poliamidowego (zwłaszcza siateczkowego) peniuaru, powinnyśmy myśleć raczej o zakupie zestawu, w którym znajdziemy elementy dedykowane do danego rozwiązania. W ten sposób nie będziemy musiały poszukiwać odpowiedniej bielizny we własnej szufladzie, by zrobić odpowiednie wrażenie.