W sklepie są lśniące, kolorowe i miękkie w dotyku, jednak po 4 praniach tracą po trochę z każdej cechy. Większość ubrań dostępnych w popularnych sieciówkach przeznaczona jest do ośmiu prań. Słabej jakości materiał i wątpliwe wykonanie nie idą w parze z długotrwałym użytkowaniem. Aby ubrania były piękne przez dłuższy czas można zastosować parę domowych trików, które są sprawdzane od wielu lat. Bezbarwny lakier do paznokci to wybawienie nie tylko dla rajstop ale też dla kolorowych guzików. Zaraz po zakupie można nałożyć warstwę lakieru, która będzie zapobiegać odpryskiwaniu koloru. Ubrania w szafie nie powinny wisieć zbyt ciasno, ponieważ materiał musi oddychać, a poza tym się gniecie. Mydło w kostce bądź świeca pomoże przy zacinającym się zamku błyskawicznym. Nie powinno się wieszać za ciężkich ubrań na wieszaku, ponieważ prowadzi to do rozciągania tkaniny. Złożenie ich w kotkę do szafy jest najlepszą opcją. Perfumy i kosmetyki zawierające alkohol bardzo niszczą tkaniny, więc jeśli chcesz mieć ubrania kolorowe, a nie wyblakłe, unikaj ich. Aceton rozpuszcza tkaninę, więc paznokcie lepiej zmywaj w starym dresie.
Pranie
Im częściej pierzesz, tym kolor szybciej znika. Płyn do prania powinien być używany w sugerowanej ilości. Za mało proszku bądź płynu może przyczynić się do niewyprania tkaniny. Do bębna pralki nie wolno wkładać więcej ubrań, niż jest napisane. Są wtedy niedoprane i nie pachną świeżością. Istotny jest program prania i temperatura. Wywracanie ubrań na lewą stronę pozwoli na dokładniejsze wyczyszczenie wewnętrznej strony, i zabezpieczenie kolorów przed spraniem się. Ciężkie plany należy prać zaraz po zabrudzeniu, puki jeszcze jest szansa na odpranie. Na „twardą wodę” stosuje się ocet i cytrynę. Woda będzie bardziej miękka, a plany szybciej zejdą. Płaszcze, kurtki, kołdry warto oddawać do pralni, ponieważ można bardzo łatwo je uszkodzić.
Prasowanie
Jeśli dobrze rozwiesisz pranie, większość ubrań nie trzeba prasować. Ale jak już sytuacja wymaga to ciemne ubrania prasuje się wywinięte na lewą stronę. Prasowanie męskiej koszuli zaczyna się od kołnierzyka i mankietów, następnie rękawy i część przednia. Na sam koniec tył koszuli.