Lakier hybrydowy jest coraz częściej stosowany przez wiele Pań, które tym sposobem chcą uzyskać ładny wygląd i kształt paznokci na dłoniach. Lakiery hybrydowe są jedną z najchętniej wykorzystywanych form stylizacji paznokci, gdyż są przede wszystkim trwałe i nie niszczą powłoki paznokcia. Na rynku dostępnych jest wiele lakierów i środków do tego typu pielęgnacji, z których najpopularniejszy jest Semilac. Manicure tymi lakierami można wykonać samodzielnie.

Co to są hybrydowe paznokcie?

Manicure hybrydowy to nic innego jak wykorzystanie specjalnych preparatów i lakierów na paznokcie, które utrwala się pod specjalną lampą UV. Ich główną zaletą jest trwałość i ładny, połyskujący wygląd, a na paznokciach średnio utrzymuje się on do dwóch tygodni. Wiele kobiet hybrydowe paznokcie zakłada u profesjonalnej kosmetyczki. Trzeba jednak pamiętać, że jednorazowy wydatek takiego zabiegu sięga od 50 do 130 zł. Dlatego coraz więcej miłośniczek tego typu manicure decyduje się na samodzielna naukę i kupno potrzebnych akcesoriów oraz lakierów, na przykład marki Semilac.

Co jest potrzebne do własnoręcznego zrobienia hybrydowych paznokci?

SemilacJednorazowo najdroższym zakupem jest lampa UV, która jest niezbędna przy tego typu zabiegach. Jej koszt – w zależności od marki i mocy lamp – sięga od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Główna różnica cen wynika z czasu naświetlania paznokcie. W tych najprostszych pomalowane hybrydowymi lakierami paznokcie dłonie trzeba trzymać nawet dwie minuty. W droższych wersjach ten czas skraca się do kilkunastu sekund.

Co kupić na początek, by móc własnoręcznie wykonać paznokcie metodą hybrydową? Potrzebna jest wspomniana już lampa LED oraz pilnik papierowy, pilnik polerski potrzebny do wygładzania i oczyszczania płytki paznokcia, narzędzia do usuwania skórek oraz żel je zmiękczający, cleaner Semilac, który oczyszcza płytkę paznokcia i ją odtłuszcza, baza, lakier i top. Zrobienie prostych paznokci, bez przedłużania i dodatkowych ozdób jest bardzo proste i może je zrobić każdy. Praktyka czyni mistrza, więc nie wykluczonym jest, że z czasem także takie zabiegi będziesz wykonywała na swoich paznokciach.

Paznokcie najpierw się oczyszcza pilnikami polerującymi, a także nadaje się im kształt tym papierowym. Usuwa się skórki, by nie nachodził na nie lakier. Następnie oczyszcza się je cleanerem Semilac. Potem pozostaje już tylko nałożenie bazy bezbarwnej, którą utrwala się w lampie. Następnie wybrany kolor lakieru, który najlepiej bo bardzo cienkim nałożeniu na paznokcie także utwardza się w lampie. Tę czynność najlepiej powtórzyć dwukrotnie. Końcowym etapem jest nałożenie bazy (także utrwalanej w mapie) i już można cieszyć się ładnymi paznokciami. Jak widać nie jest to trudny zabieg w wersji podstawowej, a pozawala zaoszczędzić czas i pieniądze przeznaczane na kosmetyczkę.