Gdy znudziła się posiadana fryzura, wcale nie trzeba podążać do najbliższego salonu fryzjerskiego w poszukiwaniu inspiracji na nowy look. Nie od dziś wiadomo, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nie inaczej jest w tym przypadku. Wystarczą bowiem efektowne

ozdoby do włosów, aby zmienić wizerunek. Co ważne – bez eksperymentów, które mogłyby przynieść różne, niekiedy opłakane rezultaty. Proste, o minimalistycznym charakterze lub przeciwnie, swoim dekoracyjnym urokiem zastępujące biżuterię! Propozycji jest wiele. Warto zatem zapoznać się z pomysłami, jakie oferują nam sklepy, aby później wypróbować je na własnych stylizacjach.  

Tasiemki i wstążeczki tylko na głowach uczennic? My mówimy stanowcze – NIE!

  ozdoby do włosówKażdy, kto myśli, że lamówki i wszelkiego rodzaju tasiemki zarezerwowane są wyłącznie dla grzecznych uczennic, jest w poważnym błędzie. Oczywiście, przywołują na myśl szkolne czasy, ale nie od dziś wiadomo, że moda jest nieprzewidywalna i lubi czerpać inspiracje z tego, co już było. Tasiemki są tego najlepszym przykładem. To bowiem ozdoba do włosów, która odmieni każdą stylizację. Wystarczy bowiem przewiązać kucyka kolorową tasiemką, aby szybko i bez zbędnych kosztów dodać stylowego wyglądu codziennemu outfitowi. Polecane w szczególności dla niepoprawnych romantyczek!  

Spinki, a może klamry?

  Pomysłowość sprzedawców nie ma granic. Chcąc w jak najlepszym zakresie sprostać oczekiwaniom pań, oferują ozdoby do włosów czerpiąc inspiracje z natury. Spinki, klamry, opaski lub gumki udekorowane motywami roślinnymi to od lat chętnie wykorzystywany dekor na głowach przedstawicielek płci pięknej. I to w każdym wieku! Największą popularnością cieszą się te w odcieniach złota i srebra. I nie trudno się temu nie dziwić. Gładko zaczesany kucyk z gumką o metalicznym wykończeniu wygląda obłędnie!  

Opaska – ponadczasowa ozdoba do włosów

  Wśród włosowych dekoracji, można wyróżnić takie, które pozostają odporne na zmieniające się trendy modowe. Jedną z nich jest oczywiście opaska. Noszona na pasmach zaczesanych do tyłu lub asymetrycznym przedziałku, odmieni codzienną stylizację nie do poznania! Co więcej, bogata różnorodność modeli pozwoli wybrać idealną na wyjście z koleżankami do klubu, jak i eleganckie przyjęcie w gronie rodziny. Minimalistyczne, a może zdobione kamieniami? Wybór jest naprawdę szeroki!  

Gdy czas udać się na elegancką uroczystość...

  O ile wstążki i spinki świetnie sprawdzają się w codziennym użytku, o tyle podczas uroczystych przyjęć mogą okazać się niewystarczające. Wówczas z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju ozdoby do włosów w postaci diademów i łańcuszków, które najskromniejszej stylizacji dodadzą królewskiego charakteru.