Zainteresowanie dzieci w wieku przedszkolnym czymkolwiek na dłużej niż kilka minut często sprawia nie lada problemy nawet najlepiej doświadczonym opiekunkom, o rodzicach już nie wspominając. Jedną z podstawowych form aktywności, na jaką opiekunowie starają się zwrócić uwagę swoich podopiecznych jest nauka muzyki.

Tradycyjne flety oraz cymbałki wychodzą już jednak z powszechnego użycia. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowych rozwiązań, które swoją unikalnością potrafią przykuć uwagę dziecka oraz umożliwić mu rozwój.

Bum bum rurki zarówno dla małych jak i dużych

Bum bum rurki

to rodzaj rozczłonkowanych piszczałek organowych, gdzie każda wydaje dźwięk w innej tonacji. Sklepy sprzedażowe oferują zróżnicowane zestawy składające się z kilku do kilkudziesięciu części – dzięki czemu możliwym jest zagranie na tym specyficznym instrumencie wielu klasycznych przebojów.

Dla przedszkolaków kolorowe bum bum rurki to rodzaj rozwijającej zabawy, która bezpośrednio przekłada się na rozwój nowych umiejętności. Tworzenie małych grup muzycznych, gdzie każde dziecko wykonuje inną partię w recitalu dla rodziców jest wyjątkowo łatwe dzięki bum bum rurkom. Tego rodzaju aktywności uczą dzieci nie tylko muzycznych podstaw, ale również działania w grupie.

Bum bum rurki to „zabawka” edukacyjna w pełnym znaczeniu tego pojęcia, która z powodzeniem sprawdzi się zarówno w rękach dziecka jak i dorosłego. Dzięki temu produktowi rodzice mogą jeszcze lepiej zacieśniać relacje ze swoją pociechą przez zabawę. Bum bum rurki to idealne dopełnienie zarówno do przedszkolnych świetlic jak i domowych pokoików dziecięcych. Są one rodzajem zakupu, który bardzo szybko się zwraca zarówno w krótko jak i długoterminowym rozrachunku.