Męska kurtka skórzana ma długą historię. Niedługo będzie obchodziła swoje setne urodziny! Początkowo nosili ją tylko motocykliści, potem „zaadoptowali” ją żołnierze, żeby na sam koniec wbić się do kanonu mody męskiej. Według wielu mężczyzn jest to jedna z obowiązkowych pozycji w szafie każdego faceta.

Trochę historii

Klasyczny model „Perfecto” powstał w roku 1928. Schott Brosow dostał zlecenia od dystrybutora Harleya-Davidsona o uszycie kurtki, która można by było zakładac do jazdy na motorze. Miała ona chronić motocyklistów przed chłodem, a także przed skutkami ewentualnego upadku. Ostatecznie kurtkę rozsławiła grupa „niegrzecznych chłopców” między innymi James Dean, Marlon Brando, a także Johny Depp.5783937200_27e2b4a785_b

Co i jak?

Bardzo ciężko jest źle dopasować kurtkę skórzaną do stroju. Problem pojawia się w warstwach spodnich. Niektórzy mężczyźni trzymają się zasady: od 10-15 stopni- jedna warstwa np. T-shirt albo koszulka, poniżej 10 stopni koszulka plus np. sweter. Ta metoda sprawdza się tylko przy pogodzie bez wiatru.

Warianty noszenia

Stylizacje eleganckie to jedna z możliwości noszenia skóry. Należy uważać na kolory! Niektórzy dobierają kurtkę pod kolor włosów, inni pod kolor paska, a jeszcze inni pod zegarek. Chodzi przede wszystkim o to by wszystko do siebie pasowało i nie sprawiało komicznego wrażenia. W mniej oficjalnych sytuacjach można pozwolić sobie na biżuterię, w bardziej tylko na zegarek i spinki.

Cena gra rolę

Kupując kurtkę skórzaną trzeba przygotować się na wydatek min 800 zł. Oczywiście są tańsze modele, jednakże wtedy należy liczyć się z faktem, że do kurtki zostaną przemycone sztuczne materiały i nie będzie tak ciepła jak być powinna.

Wnioski

Każdy mężczyzna zasługuje na odrobinę klasy i luksusu. Jeżeli waszemu mężczyźnie brakuje któregoś z tych czynników, bez skrępowania możecie zasugerować mu zakup owej kurtki. Zaznaczcie przy tym, ze jest to inwestycja na lata ponieważ dobra kurtka się tak szybko nie zepsuje, no i jest te z pewność, że w następnym sezonie będzie nie modna.