Jak wiadomo język chiński nie należy do tych szczególnie popularnych na świecie. Chińczyków jest bardzo wielu, więc mową tą posługuje się ogromna ilość osób, ale mówimy tu wówczas o rodowitych mieszkańcach azjatyckiego kraju. Nie znaczy to jednak, że wcale nie ma popytu na ten język. Mało tego. Już nawet w Polsce możemy trafić na kurs, gdzie prowadzona jest nauka języka chińskiego właśnie.

Dlaczego niektórzy chętnie kształcą się w tym kierunku? Na pewno jednym z powodów jest chęć zwiedzenia egzotycznego kraju. Chiny to na pewno państwo bogate kulturowo i mają tam miejsce różne wydarzenia, również te sportowe. Ponadto takie atrakcje jak Wielki Mur Chiński przyciągają rzesze turystów. Wtedy znajomość języka zapewne ułatwi nam taki pobyt.

Nauka języka chińskiego to też korzystne przedsięwzięcie w przypadku kiedy to prowadzimy jakieś interesy. Niegdyś sytuacja wyglądała inaczej, ale obecnie rynek chiński otwarty jest na świat, a dobre porozumienie może pomóc w biznesie. Dlatego też firmy często korzystają z pomocy tłumacza.