Koszula w kratę to jeden z takich motywów, który jest stale w modzie. Niezależnie od tego, jakie inne stylizacje można zaobserwować, to koszula w wyraźnie zaznaczoną kratkę zawsze będzie modna i dopasowuje się ją do wielu stylizacji. Dzisiaj taka koszula nie tylko uwielbiana jest przez panów, ale także i panie. Jak więc widać jest to uniwersalne ubranie. Aczkolwiek panie mogą pochwalić się tym, że koszula w modną kratę dostępna jest nie tylko w wersji męskiej. Dzisiaj jednak płci pięknej dajmy spokój i sprawdźmy co też słychać w męskiej szafie, jeżeli chodzi o ten nieprzemijający motyw.

Co nieco o koszuli i o kracie

Myśląc o koszuli w kratę wiele osób będzie miało przed sobą kowbojów z Dzikiego Zachodu. Właściwie nie ma się czemu dziwić, ponieważ to oni byli pierwsi, jeżeli chodzi o zastosowanie tego modnego do dzisiaj motywu. To u nich inne osobniki "podpatrzyły" koszule, która niejako kojarzona była z dzikością, swobodną naturą, drapieżnym charakterem. Od kowbojów z Dzikiego Zachodu motyw koszuli w kratę podpatrzyła także Dolly Parton w połowie XX wieku. Jak więc widać, koszula w kratę ma swoją niemałą już historię i pomimo wszystko nadal jest chętnie noszonym elementem garderoby, który przez pewien czas dedykowany był także sporej ilości pracowników związanych z wykonywaniem obowiązków fizycznych. Dzisiaj także wielu mężczyzn pracujących np. w warsztatach samochodowych, używa koszuli w kratę w czerwonej lub w niebieskiej kolorystyce jako swojego uniformu służbowego.

Modne stylizacje męskieJak nosić koszulę w kratę?

Koszula w kratę jest takim elementem ubioru, że można ją nosić na co dzień, a nie tylko podczas wykonywania ciężkich prac fizycznych. Chyba nie wszyscy panowie są świadomi tego, że tego rodzaju ubranie można z powodzeniem zabrać (oczywiście na sobie) na randkę z ukochaną. Przecież niekoniecznie trzeba decydować się na flanelową koszulę, bowiem na rynku dostępnych jest wiele innych ubrań, które wykonane są np. z bardzo przyjemnej w dotyku bawełny. Wybierając taką koszulę warto postawić na tę, która zawiera w sobie jak najmniejszą ilość szkodliwych dla zdrowia sztucznych składników. Koszula w kratę zdecydowanie pasuje do jeansów. Jest to tzw. styl na drwala, który jest uwielbiany przez wiele współczesnych gwiazd krajowych i zagranicznych. Taki luźny styl doskonale będzie prezentował się w pracy (o ile etykieta zawodowa pozwala) oraz w pubie na spotkaniu ze znajomymi. Koszulę w kratę można założyć także do eleganckich spodni, dzięki czemu łatwo stworzy się wyjściową kreację.