szelkiW dzisiejszych czasach w garderobie każdego niemalże mężczyzny znajdziemy przynajmniej jeden pasek do spodni. Czemu ma on służyć - tłumaczyć nie trzeba, wiadomo bowiem, iż jego zadaniem jest utrzymanie spodni na swoim miejscu. Zanim jednak wszedł on do powszechnego użycia, jego rolę na ogół pełniły klasyczne szelki.

Ta popularna dawniej część garderoby zeszła na dalszy plan, gdy podczas pierwszej i drugiej Wojny Światowej mundury wojskowe spopularyzowały stosowanie pasków do spodni. Dziś noszenie szelek kojarzy się głównie ze stylizacjami w stylu retro, ewentualnie z próbą oryginalności, odróżnienia się od tłumu, co nie zawsze jest dobrze odbierane. 

Dobrze dobrane do reszty stroju szelki (które można kupić w sklepie internetowym http://eleganckimezczyzna.pl/pl/c/Szelki/68) mogą być częścią eleganckiego stroju, oraz świadczyć o dobrym guście i obeznaniu w świecie mody. Oczywiście, należy pamiętać o kilku istotnych zasadach. Przede wszystkim, nie należy łączyć szelek z paskiem do spodni - jest to niewybaczalny błąd, świadczy o braku obeznania z modą i nie przysporzy nam na pewno przychylnych spojrzeń obserwatorów. Spodnie noszone razem z szelkami nie powinny bowiem w ogóle posiadać nawet szlufek do paska ! W dzisiejszych czasach nie zawsze łatwo jest takie kupić, jednak jeśli nie możemy znaleźć odpowiadającego nam modelu w żadnym ze sklepów, możemy zawsze pokusić się o zamówienie spodni u krawca - będziemy mieć pewność, że otrzymamy produkt dokładnie taki, jakiego potrzebujemy.
Staranny, elegancki ubiór u mężczyzny jest cechą świadczącą o dobrym guście i wyczuciu smaku. Warto więc poświęcić na wybór odzieży trochę czasu.