Zima to prawdziwe wyzwanie dla rodzica - niskie temperatury, śnieg, deszcz, silny wiatr. Uchronić dziecko przed przeziębieniem, grypą albo nawet czymś gorszym jest prawdziwym wyzwaniem w takich warunkach. Jeśli więc postanawiamy pozwolić wyjść dziecku na zewnątrz, chcemy, aby było odpowiednio chronione. Podstawą są oczywiście dobrze dobrane buty, ale ich wybór nie jest wcale tak prostą i oczywistą sprawą. Jak wybrać śniegowce dziecięce i na co zwrócić uwagę, aby nie musieć martwić się o zdrowie i komfort naszej pociechy?

Ocieplane czy nie?

Niektórzy rodzice rezygnują z ocieplanych butów, ponieważ obawiają się przegrzania. Rzeczywiście, przegrzanie stopy to poważny problem, który może doprowadzić do różnych chorób - przeziębiania, ale i grzybicy stóp. Ale rezygnacja z ocieplonego obuwia na czas zimy, to niezbyt rozsądny pomysł. Pomyślmy czy my sami dalibyśmy radę chodzić przez całą zimę w nieocieplanych butach? Raczej nie. Zasada jest taka, że o ile nieocieplone półbuty świetnie sprawdzą się na ten przejściowy, jesienny okres, kiedy to nie ma jeszcze śniegu, a temperatury nie spadają poniżej zera, o tyle wraz z pojawieniem się poważniejszych mrozów, śniegu i lodu, powinniśmy automatycznie przestawić się na dobrze ocieplone obuwie, jak śniegowce dziecięce. Buty na okres przejściowy powinny być najlepiej wodooporne i nieprzepuszczalne, wyposażone chociażby w oddychającą, ale będącą zaporą dla wilgoci, membranę. Tego typu membrana sprawdzi się także świetnie już w śniegowcach dziecięcych, pozwalając stopie maluszka oddychać. Pamiętajmy jednak, że ocieplanych butów nie powinno nosić się w pomieszczeniu, dlatego dziecko powinno mieć buty na zmianę w żłobku, przedszkolu czy szkole, ponieważ nawet najlepsza membrana nie pomoże w takiej sytuacji. Jeśli chcemy walczyć z wilgocią w obuwiu, świetnie sprawdzą się także specjalne wkładki ją pochłaniające. Niektóre śniegowce dziecięce są w nią już wyposażone, do innych modeli można dokupić je dodatkowo.

Problem z zakładaniem

Rodzice nie przepadają za zimą także z innego powodu - ubieranie dziecka przed jego wyjściem na zewnątrz to prawdziwa przeprawa. Te wszystkie ubrania, warstwy, rajstopki i skarpety i na koniec one - długie, wiązane śniegowce dziecięce. Aby zapomnieć o tego typu przeżyciach i choć częściowo je zmienić, wybierzmy model butów z zamkiem błyskawicznym z boku. Dzięki temu nie będziemy musieli spędzać mnóstwa czasu na wciskaniu stopy naszego dziecka do buta i zawiązywaniu go. Dobrym pomysłem są modele z najróżniejszymi elementami pozwalającymi dopasować obuwie do nogi - rzepami czy klamrami. Są szybsze niż sznurowadła i na pewno nie rozwiążą się w trakcie zabawy na świeżym powietrzu.

Duży wybór śniegowców dziecięcych znajdziecie na https://kalosze24.pl/pol_m_Sniegowce-dzieciece-151.html