Gdy małe dziecko pojawia się na świecie członkowie rodziny są bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Czasem radość ta przeradza się w ciągłe obdarowywanie prezentami, w tym też ubrankami. Wszyscy jednak dobrze wiedzą, jak maluchy szybko rosną i tym samym wyrastają ze swoich ubrań. Większości z nich nawet nie założą choć jeden raz. Odzież dziecięca może być naprawdę urocza, jednak warto kupować ją z głową!

Mniej znaczy lepiej

Szafy młodych rodziców wypchane ubrankami dla niemowlaka to żadna nowość. Odzież ta dostępna jest teraz w tylu sklepach i tak dużej ilości, że nikt nie ma problemu z ich kupnem. Jednak zamiast kupna dużej ilości słabej jakości ubrań, warto zdecydować się na coś konkretnego i porządnego. Body, skarpeteczki, czy ciepłe spodnie noszone są przez najmłodsze dzieci cały czas, będą więc użytkowane. Ale sukienki i typowo sezonowe ubrania już nie, więc nie warto mieć ich zbyt dużo. Odzież dziecięca powinna też być produkowana z dobrych gatunkowo materiałów. W końcu ubranka przylegają do ciała maluszka bezpośrednio. Najlepsze są tkaniny naturalne, ponieważ są one zdrowe dla organizmu człowieka. Największa popularnością wśród mam cieszy się wysokogatunkowa bawełna. Jest ona miękka, bezpieczna i dobra dla dzieci. A więc im mniej odzieży dziecięcej mamy w szafie, tym lepiej dla nas i naszego portfela.

ubrania dla dzieci Używane ubranka dla dzieci

Second hand to nie tylko ciuchy dla kobiet. W ciucholandach znaleźć możemy mnóstwo ubrań dla dzieci. Najczęściej są one w idealnym stanie, ponieważ maluchy nie niszczą ubrań i szybko z nich wyrastają. Z tego względu, że garderoba dzieci wymaga częstej wymiany, warto zaoszczędzić trochę pieniędzy i wybrać się do fajnego lumpeksu. Odzież znajdująca się tam jest tania, ale też często jakościowa. A zaoszczędzone na ubrankach pieniądze możemy przeznaczyć na rozwój dziecka. Jednak nie wszystkie mamy mają czas na bieganie po sklepach z używanymi ciuszkami. Odzież dziecięca z drugiej ręki dostępna jest również w sklepach online. Tam wybór także jest bardzo duży i z należytą uwagą i spokojem możemy obejrzeć dokładnie każdą rzecz.

Oddaj rzeczy, których już nie używasz

Ubranka, z których nasze dzieci już wyrosły leżą często w szafie i zupełnie niepotrzebnie zajmują miejsce. Dlatego też warto pozbywać się tych rzeczy. Jeśli nie mamy znajomych, którym ubrania te by się przydały, zawsze możemy oddać je potrzebującym lub samemu sprzedać. Jak się okazuje, coraz więcej rodziców decyduje się na wystawianie na sprzedaż odzieży dziecięcej. A otrzymane za to pieniądze mogą pójść na nowe akcesoria, czy zabawki.