Mówi się, że dla piękna trzeba cierpieć. Wiele pań stosuje to powiedzenie w praktyce, co często jest potwierdzane między innymi złym doborem elementów garderoby, z których najgroźniejszym są buty. Sklep, do którego przychodzi się na zakupy winien służyć fachową, profesjonalną pomocą zarówno ze strony obsługi, jak i względem opisu produktu przez producenta. Buty męskie są zdecydowanie prostsze niż modele proponowane paniom.

Wśród wielu ofert sklepowych, to właśnie buty zdobywają największe zainteresowanie. Nawet odzieżowe punkty sprzedaży niekiedy mają w swojej ofercie ten element garderoby. Czasami obuwie sklep wystawia w głównych gablotach i witrynach, nawet jeśli jest to tylko dodatek do głównej oferty, jako że przyciągają one wzrok i tym samym klientów. Buty damskie muszą bezwzględnie być w tonie klasycznym lub obecnie obowiązujących trendów.

Mnogość wyboru względem producentów i sprzedawców sprawia, że ceny są coraz atrakcyjniejsze. Przecenione obuwie sklep markowy, niekoniecznie outlet może oferować w cenie kilkadziesiąt procent niższej niż wyjściowa. Daje to szanse wszystkim poławiaczom okazji, żeby kupić wysokiej jakości obuwie męskie, damskie czy buty dziecięce w wyjątkowo dobry cenach.