Jesień to bardzo kolorowa i klimatyczna pora roku. Charakteryzuje się ona nie tylko obniżeniem temperatur, ale również częstymi opadami deszczu. Dlatego też nasze ubranie musi być odpowiednio dopasowane do takich warunków klimatycznych. Aby uniknąć przeziębień, warto zaopatrzyć się także w stylowe kalosze. Wbieganie do kałuż to najczęściej zabawa, którą ukochały sobie dzieci, dlatego kalosze dziecięce są obowiązkowym elementem garderoby każdego malucha.

Zalety kaloszy dziecięcych

kalosze dziecięceTo, co przyciąga uwagę dzieci, to z całą pewnością wzory oraz kolory. Dlatego bardzo ważne jest to, by podczas wyboru kaloszy dziecięcych zdecydować się na ciekawe modele. Bardzo popularne są obecnie kalosze z ulubionymi postaciami z bajek. Niemalże każde dziecko posiada swojego ulubionego bohatera z kreskówek. Firmy produkujące obuwie dla dzieci wykorzystują wizerunki tych postaci, co bardzo podoba się najmłodszym. Podczas wyboru warto zapytać dziecka o zdanie. W końcu to on będzie użytkownikiem tego obuwia. Konieczna jest również przymiarka, bez niej nie powinniśmy decydować się na zakup butów. Kalosze dziecięce, tak jak i inne obuwie przeznaczone dla maluchów, powinno być nieco większe od stóp dziecka. Wówczas nóżka będzie mogła swobodnie poruszać się w bucie, co zapewni większy komfort oraz wspomoże prawidłowy rozwój stóp. Kupując swojemu dziecku kalosze musimy także pamiętać o materiale, z którego buty te są wykonane. Jest to guma, a więc buty te nie gwarantują właściwego ocieplenia. Dlatego kupując kalosze, powinniśmy od razu zdecydować się na ocieplane wkładki. Najbardziej odpowiednie będą wkładki filcowe lub wkładki z owczej wełny. Dają one dużo ciepła, a także pełnią funkcję izolacyjną. Można także wybrać kalosze dziecięce, które posiadają dodatkowe ocieplenie w postaci wkładu z ciepłego materiału, np. polaru lub bawełny. Kalosze dziecięce to przede wszystkim zabawa, dlatego nie musimy obawiać się, że nasza pociecha wbiega w nich prosto w największe kałuże. Kalosze chronią stopy przed wodą, błotem oraz wilgocią.

Pielęgnacja kaloszy dziecięcych

Jest to bardzo specyficzne obuwie ze względu na materiał, z którego jest wykonane. Dzięki gumie wszystko powinno z łatwością spływać po kaloszach, dzięki czemu trudno je czymkolwiek ubrudzić. Jednak ze względu na zasychające błoto, kalosze należy przetrzeć zwilżoną gąbką. Można także użyć dodatkowych preparatów, które zapewniają ochronę przed wodą, wilgocią oraz zabrudzeniami. Pamiętaj, że kalosze dziecięce nie powinny być suszone blisko grzejników lub j kaloryferów, ponieważ mogą łatwo ulec zniszczeniu.