Choć lato jeszcze w pełni, a my wciąż możemy się rozkoszować ciepłem słońca, powinniśmy zacząć myśleć o zbliżającej się wielkimi krokami jesieni. Chłody przychodzą często zupełnie niespodziewanie. Bywa, że nie jesteśmy do nich odpowiednio przygotowani. Po wakacjach zostają nam jedynie sandały i klapki, a zeszłoroczne cieplejsze buty okazują się już kompletnie nie do użytku. Ostatnie dni wakacji to idealny moment na to, aby zająć się swoją szafą. Nie może zabraknąć w niej ani klasycznych, ani sportowych modeli. Klasyczne botki, czy Reebok Classic dla aktywnych? A może inne modele? Poniżej znajduje się zestawienie najbardziej przydatnego obuwia podczas jesiennych chłodów.

Botki na obcasie

Jesienny krajobrazBotki, które posiadają grubą podeszwę są bardzo stabine, a przy tym wytrzymałe. W tym sezonie na topie będą bordowe botki na grubym i niezbyt wysokim obcasie, ze złotymi zdobieniami. Ciekawe są także modele, które mają dodatkowo ściągacze przy kostce. Taki ściągacz dopasowuje się do nogi i świetnie zabezpiecza przed chłodem. Bardzo modne są buty, które posiadają metalowe klamry (najczęściej o czysto dekoracyjnym przeznaczeniu).

Botki na słupku

Botki na słupku to również wygodna opcja. Jesienią nie trudno o nieco bardziej śliskie i mokre powierzchnie, dlatego warto w tym czasie nosić stabilniejsze obuwie z grubą podeszwą. Botki z nieco węższym, ale za to wyższym obcasem są stabilne, dlatego możemy spokojnie zakładać je podczas jesiennej słoty. Takie modele doskonale pasują zarówno do pracy, jak i na spotkanie towarzyskie, dlatego można uznać je za uniwersalne. Najmodniejsze kolory to czerń, odcienie zielonego (w szczególności khaki), a także czerwień. Na topie są również modele ozdobione wstawkami imitującymi wężową skórę.

Na sportowo

Na przebieżki po parku, czy lesie najlepsze są sportowe buty Reebok Classic, które sprawdzą się nawet podczas deszczu. Jesienna aura to nie powód, aby rezygnować z aktywności fizycznej. Wręcz przciwnie — warto trenować również w trakcie chłodnych dni, kiedy nasz organizm nie przegrzewa się tak łatwo i nie odwadnia jak w trakcie upałów. Reebok Classic nadają się zarówno do uprawiania aktywności na zewnątrz, jak i wewnątrz, np. w siłowni.

Martensy

Każdy z nas kojarzy charakterystyczne buty z grubą podeszwą i sztywną cholewką. To tzw. martensy, czyli sznurowane buty za kostkę wykonane ze skóry. Sprawdzą się podczas deszczu i nieco niższych temperatur. Dodatkowo zapewniają bardzo dobrą izolację od podłoża, a modele wyposażone w ściągacz pozwalają utrzymać ciepło.