Początek lata to nieodmiennie czas, kiedy kobiety decydują się na wybór właściwego stroju kąpielowego. Push up, tankini, mononiki – co jednak wybrać?

Wybór właściwego stroju kąpielowego często jest trudne, bo wymaga spojrzenia na swoją figurę krytycznym, ale i obiektywnym okiem. Wiele pań zauważa jedynie mankamenty sylwetki, jednocześnie nie zauważając jej zalet, albo wręcz odwrotnie – kobiety skupione na swoich atutach nie potrafią przyznać się do słabszych stron. Z tego powodu dobrze jest wybierać stroje kąpielowe – push up, jednoczęściowe czy inne – z koleżanką albo w przymierzalni profesjonalnego sklepu.

Proporcje sylwetki

stroje kąpieloweSpojrzenie na proporcjonalność kobiecej sylwetki jest jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kostiumu. Nie istnieją kobiety, które są idealne w każdym calu – zazwyczaj trzeba gdzieś optycznie coś dodać, a gdzieś odjąć. Z tego powodu kobiety z małym biustem wybierają stroje kąpielowe push up, które pozwalają bardziej zaznaczyć biust i nieco go powiększyć; z kolei panie z nadmiernymi kilogramami w obrębie brzucha często decydują się na monokini, zasłaniające brzuch i eksponujące resztę ciała.

Odpowiednie kolory

Bardzo istotny jest również kolor stroju kąpielowego. Jeśli wybierzemy ciemne barwy stroju, to z pewnością łatwo uda się nam ukryć niedoskonałości sylwetki. Jednocześnie, przy stroju kąpielowym push up taki wybór nie ma najmniejszego sensu, bo to, co powiększy miseczka, zostanie pomniejszone optycznie ciemną barwą. W takich przypadkach lepiej jest wybierać jasne, pastelowe kolory albo duże wzory, które wyeksponują konkretne części ciała.

Ciekawe rozwiązania

Dobrze jest również korzystać z rozwiązań, które oferują nam najnowsze stroje kąpielowe. Push up dobrze będzie się prezentował w przypadku, gdy wybierzemy biustonosz z ramiączkami albo wiązany na szyi. Jednocześnie jednak, dobierając wyjmowane miseczki możemy zdecydować się na odpinane ramiączka – i stwierdzić, co bardziej nam odpowiada. Wszelkie ozdoby pozwolą na odciągnięcie wzroku od niedoskonałości ciała, zaś np. wiązane figi w stroju dadzą wygodę dostosowania ich nawet przy wahaniach wagi.