Chcąc wyglądać szczupło i atrakcyjnie, możemy w różny sposób próbować modelować nasze ciało. Korzystamy z zabiegów odmładzających, uprawiamy sport, stosujemy kosmetyki pielęgnacyjne, a także wybieramy odpowiednią odzież. To, czy zechcemy dyskretnie podkreślić walory naszej figury, czy też bardziej śmiało, zależeć będzie już tylko od nas.

13900_1.308x390-sPrzekonamy się, że body damskie zdecydowanie wyróżnia się na tle innego rodzaju garderoby. Możemy założyć je, traktując jak bieliznę, co będzie możliwe wtedy, gdy wybierzemy pełne body. W każdym można regulować zarówno wysokość ramiączek, jak i to, jak ciasno ma być zapięte w kroku. Odzież ta może więc ściśle przylegać do ciała, a na jej powierzchni nie będą się tworzyć żadne fałdki, a materiał w żadnym miejscu nie będzie odstawać. Oprócz pełnego damskiego body można też znaleźć w sprzedaży półbody bez miseczek. Najlepiej się ono sprawdza wtedy, gdy chcemy podkreslić naszą figurę, a przy okazji liczyć na większą wygodę. Najczęściej ten rodzaj body jest pozbawiony szwów. Można więc można czuć się w nim naprawdę wygodnie, tym bardziej, że łatwo się dopasowuje do kształtu ciała. Nie ma w związku z tym problemu, by założyć na nie na przykład spodnie. Bez trudu więc można założyć je do tego rozmiaru, jaki nosimy bez body pod spodem. Można też wyróżnić damskie body pod kątem długości rękawów, gdyż może być zarówno na samych ramiączkach, jak i zawierać rękaw - krótki, jak w t-shircie, bądź długi, do nadgarstków. Warto też przyjrzeć się temu elementowi odzieży pod kątem stosowanych tkanin i dekoracyjności.

Body może być w stu procentach wykonane z jednej tkaniny, na przykład z bawełny, czy z tiulu. W sprzedaży są również body damskie, do jakich zaprojektowania wykorzystano kilka tkanin. Często spotykanym połączeniem, jest poliamid, elastyn i poliester. Jeśli zaś chodzi o dekoracyjność, to nierzadko są tu wstawiane koronki, siateczki, czy kokardki. Body może być też bardzo skąpe, składające się na przykład z samych paseczków, jakie będą opinać ciało na całej długości między miseczkami i biodrami.