Codzienne stosowanie mascary, używanie zalotki, zagęszczanie, nieodpowiedni demakijaż oczu - wszystkie te czynniki mogą sprawić, że nasze rzęsy stają się osłabione i wypadają. Co zrobić aby aby temu zapobiec, a nasze rzęsy stały się gęste i zdrowe? Jak powinna wyglądać pielęgnacja rzęs?

Eliminujmy błędne nawyki

pielęgnacja rzęs

Najczęstszą przyczyną osłabienia kondycji rzęs są błędy, które popełniamy na co dzień, to one najbardziej niszczą nasz rzęsy. Dlatego też kategorycznie unikamy następujących przyzwyczajeń: używanie starych tuszy do rzęs - stare i zaschnięte, często przeterminowane tusze to rzecz, której powinno się unikać. Oprócz brzydko wyglądających grudek, które tworzą, stare mascary dodatkowo obciążają rzęsy, osłabiając ich strukturę i prowadząc do ich łamania się oraz wypadania. brak demakijażu przed snem - podstawowy błąd, który popełnia wiele kobiet. Brak demakijażu przed snem nie tylko ma zły wpływ na nasze rzęsy, ale również na cerę. Dodatkowo należy pamiętać, że do demakijażu oczu używamy delikatnych, specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków. nadużywanie zabiegów kosmetycznych - codzienne używanie zalotki i częste zagęszczanie i przedłużanie rzęs również wpływa na ich kondycję. Stosowanie zalotki, zwłaszcza na wytuszowane już rzęsy, niszczy ich strukturę i osłabia je. Podobnie jest w przypadku częstego doklejania sztucznych rzęs, które stanowią dodatkowe obciążenie dla naszych naturalnych rzęs. nieodpowiednia pielęgnacja rzęs - podczas codziennych zabiegów kosmetycznych  często zapominamy o rzęsach, które również potrzebują odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. W drogeriach i aptekach możemy kupić różne preparaty (odżywki, sera, balsamy) do pielęgnacji rzęs. Ważne jest aby stosować je regularnie.

Sposoby na wzmocnienie rzęs

Pielęgnacja rzęs wymaga kompleksowego działania, opierającego się na nie obciążaniu ich niepotrzebnie, a do tego stosowania różnorakich zabiegów nawilżających i wzmacniających. Warto wtedy sięgnąć do domowej półki lub też zaopatrzyć się w odpowiedni i kompleksowy kosmetyk pozwalający dbać o rzęsy np. tutaj https://you1.pl/pol_m_PIELEGNACJA_PIELEGNACJA-RZES-I-BRWI-291.html Do najskuteczniejszych domowych odżywek należą: olejek rycynowy - posiada właściwości regenerujące i scalające, dodatkowo doskonale nawilża rzęsy. Olejek należy nakładać na rzęsy na noc, 2-3 razy w tygodniu. Pierwsze efekty możemy zauważyć po około 2 tygodniach, jednak zaleca się stosowanie olejku przynajmniej przez miesiąc. wazelina kosmetyczna - nawilża i pobudza mieszki włosowe, dzięki czemu rzęsy są grubsze i błyszczące. Wazelinę nakładamy na rzęsy, które następnie szczotkujemy. Podobnie jak w przypadku olejku rycynowego, zabieg z wazeliną stosujemy przynajmniej przez miesiąc. zielona herbata - o cudownych właściwościach zielonej herbaty słyszał niemal każdy, mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że działa ona korzystnie także na nasze rzęsy. Dzięki swoim składnikom chroni wzmacnia strukturę rzęs, przez co zapobiega ich kruszeniu się i wypadaniu. Zabieg z pomocą zielonej herbaty możemy stosować codziennie. Torebkę zielonej herbaty wrzucamy do ciepłej, ale nie gorącej, wody. Tak sporządzony napar nakładamy szczoteczką na rzęsy. Oprócz tego warto stosować preparaty dostępne w drogeriach, czy też aptekach. Preparaty tego typu też często posiadają wyżej wymienione skaładniki dodatkowo wzmocnione laboratoryjnymi substancjami, które pomagają w najwyższym stopniu pielęgnować rzęsy.