Na świecie jest kilka różnych rodzajów torebek; mogą one różnić się od siebie zarówno wielkością, jak również liczbą kieszeni, wykonaniem, sposobem noszenia czy wykorzystanym materiałem. Wśród nich najczęściej noszone są oczywiście torebki codzienne, w których kobieta potrafi zmieścić – według niektórych – nawet pół swojego biurka. Tymczasem zdecydowanie na drugim ich biegunie leżą torebki wizytowe.

Ten rodzaj torebek również gości w kobiecej szafie, zwłaszcza jeśli kobieta choć raz w swoim życiu była zaproszona na jakąkolwiek oficjalną fetę – czy to przyjęcie weselne, czy to imprezę firmową. Różne rodzaje torebek wizytowych mają wspólne cechy, dzięki którym  można je wyróżnić z tłumu innych torebek, które mieszczą się na półkach sklepów czy szaf. Sprawdźmy, dlaczego są takie wyjątkowe.

Wykorzystany materiał

Wszystkie torebki wizytowe są zazwyczaj wykonane z dość eleganckiego materiału, który wyróżnia je spośród innych torebek, zwłaszcza tych noszonych na co dzień, czyli w nieco luźniejszym stylu. Przede wszystkim rzadko kiedy tego typu torebki są uszyte ze skóry czy ekoskóry. Tutaj królują głównie przyjemne  w dotyku materiały, takie choćby jak satyna. Często torebka sama w sobie ma usztywnioną strukturę, powleczoną tylko z wierzchu satyną, aksamitem czy zamszem. Dodatkowo, materiał często jest również zdobiony brokatem, co wpływa na zauważalną „wystawność” torebki.

Niewielka forma

Po tym między innymi można rozpoznać torebki wizytowe – są niewielkie, a więc zazwyczaj mieszczą się w dłoni. Ich rolą jest jedynie dostarczanie niewielkiej przestrzeni do schowania najpotrzebniejszych rzeczy; nie mogą odciągać wzroku od samej stylizacji. Mają być albo z nią zgodne, albo nieco bardziej stonowane. Z tego powodu w przypadku torebek wizytowych trzeba się liczyć albo z kopertówkami, które noszone są w dłoni, albo ze specjalnymi listonoszkami w eleganckiej formie, które można zawiesić na ramieniu dzięki długiemu paskowi. Czasami torebki trzymane w dłoni mają również specjalną pętlę na nadgarstek, aby były wygodniejsze w trzymaniu.

Widoczne ozdoby

Ozdoby również są czymś, co wyróżnia torebki na specjalne okazje. Przede wszystkim mogą to być ozdoby na całej ich powierzchni; zdarza się to w przypadku torebek brokatowych, chętnie wybieranych na imprezy sylwestrowe. W innym przypadku mogą to być ozdobne klamry bądź broszki, które zdobią przód torebki. Niekiedy formą ozdoby jest również pasek na nadgarstek czy ramię w formie zdobnego łańcuszka – złoconego albo posrebrzanego, zależnie od wybranej opcji.