śniegowce dla dzieci

Szukając praktycznych butów na zimę dla dziecka, musimy pamiętać o różnych warunkach, w jakich to obuwie będzie użytkowane. Choć ostatnie zimy nie należały do szczególnie mroźnych i śnieżnych to jednak nie sposób zagwarantować, że w kolejnych latach będzie tak samo. Dlatego kupując obuwie zimowe dla dziecka, warto wybierać spośród butów, które sprawdzą się podczas zim suchych i mokrych, ciepłych i niezwykle mroźnych. Doskonałym przykładem takiego obuwia są śniegowce dla dzieci.

Śniegowce to obuwie nieprzemakalne, wyposażone w wysoką cholewę oraz płaską, dobrze izolująca od podłoża gumową podeszwę. W wysokiej jakości śniegowcach dziecięcych podeszwa wykonana jest z wytrzymałego i elastycznego kauczuku, który lepiej znosi zmienne warunki atmosferyczne, jest bardziej odporny na pękanie i zapewnie lepszą izolację termiczną od podłoża. Dobre śniegowce dla dzieci standardowo wykonane są z tworzyw nieprzepuszczających wilgoci i wyposażone w wewnętrznie ocieplaną cholewę, która gwarantuje dobrą izolację przez zimnem. Jest to szczególnie ważne podczas zabaw na śniegu, gdy dziecko narażone jest na szybkie wychłodzenie.

Ważnym elementem technicznym takiego obuwia, jest sposób wiązania. W zdecydowanej większości przypadków śniegowce dla dzieci to buty wsuwane, wyposażone w ściągacz zabezpieczający but przed dostaniem się do jego wnętrza śniegu. Niektóre modele śniegowców, dla większej wygody ich zakładania i zdejmowania, wyposażone są również w dodatkowe wiązania lub rzepy. Jeśli Twoje dziecko ma kłopot z zakładaniem lub zdejmowaniem tego typu obuwia, być może warto sięgnąć właśnie po model z dodatkowym zapięciem.

Co bardzo ważne, dobrej jakości śniegowce powinny być obuwiem nieprzemakalnym, ciepłym i co najważniejsze, dopasowanym do rozmiaru stopy dziecka. Jeśli takie buty kupujemy dla małego dziecka, możemy pomyśleć o zakupie butów nieco większych. Dopasowanie takiego buta do stopy może być regulowane przez dobór odpowiedniej wkładki. Dzięki temu noga dziecka nie będzie przesuwała się w bucie, a dziecko nie wyrośnie ze śniegowców w trakcie jednego sezonu zimowego.