Bermudy damskie na dobre zagościły w sklepach i naszych szafach parę lat temu, choć pierwszy boom na ten fason spodni zaobserwowano już w latach siedemdziesiątych. Warto jednak wiedzieć, że do kobiecych szaf przeniosły się z męskich – początkowo bowiem były noszone tylko przez panów. Dziś prawie każda z nas posiada choćby jedną parę bermudów, mniej lub bardziej oficjalnych, o szerszym fasonie lub bardziej wąskich i przylegających do ciała. O czym należy pamiętać kupując je i nosząc?

Bermudy damskie - strój formalny czy nie?

Do niedawna bermudy uważano za strój typowo nieformalny, nadający się jedynie do noszenia latem na wakacjach czy spacerach. Jeśli jednak weźmiemy bermudy do kolan, z kantem i połączymy z marynarką, może okazać się, że strój ten sprawdzi się nawet w biurze. Z bermudami łatwo też tworzyć stylizacje nawiązujące do marynarskich.

Z czym nosić bermudy?

Bermudy damskie

Przede wszystkim, nośmy je "w zgodzie" z obuwiem. Dobierzmy odpowiednią długość do butów na wysokich obcasach, ale miejmy też w zanadrzu jakąś parę o nogawkach pasujących do balerinek lub trampek. Zwracajmy też uwagę na to, co zakładamy na górę – krótkie, opięte bluzeczki nie wyglądają najlepiej w takim zestawieniu – lepiej postawić na zbluzowane i nieco dłuższe fasony. Nieśmiertelnym zestawieniem są bermudy damskie, koszulka polo i mokasyny. Jeśli zależy nam, by bardziej wydłużyć nogi, a do tego podkreślić talię, wybierajmy bermudy z podwyższonym stanem, także tym gorsetowym – jest to ciągle modny strój. Oficjalne bermudy w kant można połączyć z koszulą, tradycyjną białą lub błękitną. Do tego szpilki i marynarka i mamy ciekawą alternatywę dla tradycyjnych strojów biurowych. Istnieją także bermudy stworzone do noszenia tylko na plaży – charakteryzują się wyraźnymi kolorami i wzorami, luźnymi fasonami. Można je nosić nawet w zestawieniu z bikini lub cropp topem. Do tego sandały, okulary i otrzymujemy sprawdzony, luźny strój na plażę. Pamiętajmy o okryciu na górę, jeśli jednak chcemy zjeść w nim coś na nadmorskim deptaku.