Wiele osób zimą niespecjalnie zwraca uwagę na swoje stylizacje. Oczywiście nic w tym złego, wszak najważniejsze jest, aby o tej porze roku było nam ciepło. Jednak są takie okazje, że nie wypada pokazać się w niezbyt gustownym outficie. W dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jak uniknąć zimowego faux pax, dobierając do siebie dodatki. Zatem odpowiemy na pytanie, jak dobrać szal męski do czapki, czy może czapkę do rękawiczek, a rękawiczki do butów.

Kolor ma znaczenie

Na samym początku należy uświadomić sobie, że nie wszystkie dodatki są stylowe. Liczy się choćby kolor. O ile jeden element, np. szal męski, może mieć różne ciekawe desenie, tak jeśli także rękawiczki czy czapka będą w intensywnych kolorach bądź też mieć geometryczne wzory, to powstanie totalny miszmasz, który nie będzie prezentował się nader stylowo. Jeżeli w takim zestawie pójdziecie pobiegać, to pewnie nikt nie zwróci uwagi, tak w przypadku bardziej formalnych uroczystości popełnicie totalne faux pas. Oczywiście nie oznacza to także, że wszystko musicie mieć monochromatyczne czy w jednym kolorze. Wszystko zależy od okazji. Na eleganckie uroczystości konieczne jest zachowanie większego umiaru. Jednak można pozwolić sobie na stylowe pepitki drobne kratki. Warto jednak unikać kolorów neonowych, choć są modne, jednak nie oznacza, to, że to, co jest modne warto nosić, bo bądźmy szczerzy nie jest to najlepszym pomysłem. Czy wyobrażacie sobie założyć srebrną czapkę, albo też żółtą do eleganckiego trenczu? Zapewne nie, zatem umiar jest jak najbardziej wskazany.

Szal i czapka – idealne połączenie

Warto wiedzieć, że najważniejsza zasada w zimowym looku jest taka, że czapka powinna pasować do szala męskiego. Jeżeli wybieracie model beanie, to najlepiej wybierzcie też prosty model szalika w lekko nonszalanckim stylu. Z kolei jeżeli wolicie czapkę np. bosmankę czy kaszkiet, to jedynym słusznym wyborem jest elegancki szal męski. Najlepiej, aby także kolorystycznie do siebie pasowały. Można łączyć ze sobą różne odcienie szarości, ale również czernie i szarości czy brąz z kolorem camelowym. Zwróćcie też uwagę na samą fakturą materiałów, które powinny tworzyć jednolitą całość. Oczywiście nie oznacza to, że koniecznie musicie kupować komplety.

A czy czapka powinna pasować do rękawiczek?

Na to pytanie także nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ogólnie ważne, aby przynajmniej estetyką pasowały do siebie. Jeżeli macie ubrany elegancki kaszkiet, to jednopalcowe rękawiczki absolutnie się nie sprawdzą i ponownie popełnicie modowe i zimowe faux pas. Jednak sam materiał, a nawet kolor, może być już zupełnie inny. Do eleganckiej czapki idealnie pasują skórzane rękawiczki. Z kolei do sportowej można wybrać zarówno modele z futerkiem, jak i jednopalczaste, a nawet ze skandynawskim wzorem. Wszystko zależy od waszych preferencji. Pamiętajcie też, aby wszystkie elementy zarówno szal, czapka, jak i rękawiczki nie były w tym samym kolorze. Powinny choć odrobinę różnić się nasyceniem koloru.

A może rękawiczki do butów?

Czy rękawiczki należy dobierać pod kolor butów? Przynajmniej na to pytanie łatwo znaleźć odpowiedź. Możecie skórzane rękawiczki dobrać z adidasów, kozaków, sztybletów, czy brogsów. Z kolei w drugą stronę już to tak nie działa. Absolutnie nie można wybrać rękawiczek w casualowym stylu do eleganckich butów, natomiast do sportowych jak najbardziej. Oczywiście trzeba pamiętać, aby wszystkie elementy, zatem i odzież wierzchnia świetnie się ze sobą komponowały. Jeżeli nadal macie problem z tymi zagmatwanymi zasadami, to najlepiej zapamiętać, że eleganckie dodatki ubieramy do eleganckich, a te nieformalne do nieformalnych. Na samym końcu udzielimy wam rady na temat kolorów i długości szala męskiego. W żadnym wypadku nie decydujcie się na zakup białej czapki, nie tylko dlatego, że zwyczajnie do niczego nie pasuje, ale również że jest modową porażką niczym białe kozaki u kobiet. Podobnie rzecz wygląda z białym szalem. Skoro o szalu mowa, to pamiętajcie o odpowiedniej długości. Im dłuży szal męski, tym gorzej. Zatem absolutnie nie powinien on sięgać poniżej pach już po zawiązaniu. Modele wełniane nie są dobrym wyborem, jeżeli zależy Wam na estetyce, no chyba, że macie sentyment do takiego szalu, bo wydziergała wam go babcia, to oczywiście zmienia postać rzeczy.